Osiem najlepszych wtyczek do WordPressa

Na tak popularnym dziś WordPressie, na którym możesz zbudować bloga, stronę internetową czy nawet sklep internetowy możesz zainstalować też wtyczki, które usprawnią wprowadzenie funkcjonalnych rozwiązań. Przeczytaj o nich poniżej.

OPTYMALIZACJA

Skorzystaj z wtyczki Yoast SEO, jeśli chcesz efektywnie zoptymalizować stronę internetową. Jest to niemal niezbędny plugin. Pomaga w budowie mapy strony XML, pliku robots.txt, htaccess itp. Jej funkcja podglądu umożliwia natomiast kontrolę budowy i długości meta opisów.

KOPIA ZAPASOWA

Nie dopuść do sytuacji, w której utracisz dane zapisane na komputerze, telefonie czy pamięci przenośnej – zrób kopię zapasową. Niemal niezbędna okazuje się być do tego wtyczka WP-DB-Backup, która utworzy kopię zapasową według ustalonego przez Ciebie harmonogramu. Możesz wysłać ją na konkretny adres e-mail.

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

Niemal każdy z nas dzieli się dziś różnymi treściami w mediach społecznościowych. Na Facebooku, Twitterze czy innym portalu na bieżąco udostępniamy swoim znajomym zdjęcia, artykuły czy ciekawe informacje. Social media możemy też wykorzystać do budowania wizerunku firmy, dzięki czemu zwiększymy zainteresowanie naszą ofertą. Dzięki Social Media Widget dodasz przyciski, które odniosą odwiedzających stronę internetową do Twoich sieci społecznościowych. Zamieść w dowolnym miejscu przy wpisie wybrany przycisk.

KOMENTARZE

Zarządzanie komentarzami na blogu jest bardzo istotne. Wtyczka Disqus Comment System bardzo to ułatwia. Dzięki niej zablokujesz niechciane wpisy, a także zintegrujesz się z Facebookiem oraz Google. Pozwoli to na komentowanie wielu serwisów z jednego konta oraz logowanie się w każde miejsce za pomocą tych samych danych.

WordPress

ANALITYKA

Dzięki popularnej wtyczce Google Analytics for WP dodasz kod statystyk do WordPressa, będziesz wstanie śledzić ruchu na swojej stronie internetowej i dowiesz się jak popularne są Twoje wpisy oraz kto i kiedy odwiedza witrynę. Dzięki tym danym z pewnością strona będzie odwiedzana częściej, a Ty zwiększysz swoje zasięgi.

FUNKCJA SPRZEDAŻOWA

Wtyczka WooCommerce pozwoli Ci sprzedawać produkty za pośrednictwem WordPressa. Możesz otworzyć na swojej stronie internetowej mały sklepik. Konieczne jest dokonanie formalności i płatności online, ale jest to niezwykle proste, dlatego warto skorzystać z tej opcji.

KONTAKT

Formularz kontaktowy jest podstawą każdej strony internetowej. To niezbędny element witryny, który można stworzyć w bardzo prosty sposób. Pomoże w tym wtyczka Contact Form 7. Łatwa w użyciu i intuicyjna. Za pomocą kilku kliknięć stworzysz formularz, który najbardziej Ci odpowiada.

LOKALIZACJA

Pomóż użytkownikom w zlokalizowaniu Twojej firmy dodając mapę na swojej stronie internetowej. Ułatwi to wtyczka Google Maps, dzięki której osadzisz na mapie różne punkty i obszary, które określą położenie i promień działania Twojej firmy.

Tworząc swoją stronę internetową (w przypadku jej braku - http://wiwi.pl/tworzenie-stron-wordpress-cennik/) skup się na zainstalowaniu tylko najważniejszych wtyczek, ponieważ zbyt duża ich ilość z pewnością obciąży Twoją witrynę. Natomiast te najważniejsze pomogą zoptymalizować stronę, zwiększyć zasięgi oraz usprawnić korzystanie z niej. Używaj wtyczek rozsądnie, a na pewno ułatwią Ci życie.

 

Artykuł sponsorowany