Najnowsze artykuły

Co musisz wiedzieć o rozłupywarce do...

Hydrauliczna lub ślimakowa rozłupywarka do drewna to narzędzie, które usprawnia wiele prac budowlanych i remontowych. Możesz kupić rozłupywarkę, albo...

Czytaj Więcej

Jaki używany komputer do 2000 zł?

Aby zaoszczędzić na zakupie nowego komputera, można zdecydować się na sprzęt poleasingowy. Warto wiedzieć jednak, na co zwrócić uwagę wybierając używane modele komputerów.

Pomimo tego, że komputery i laptopy są obecnie powszechnie dostępne, niestety, ale nadal ich ceny są stosunkowo wysokie. Szczególnie, jeżeli mowa o modelach z górnej półki. Z pewnością  wybór takiego podstawowego narzędzia pracy dla wielu osób nie powinien być spontaniczny, a bardzo dokładnie przemyślany. Podczas planowania kupna komputera warto jest zastanowić się nad kupnem peceta poleasingowego. Jest to sprzęt, który był już wcześniej używany przez jakąś firmę w ramach umowy leasingu. Takie modele komputerów, nawet do 2000 zł możemy znaleźć na aukcje.efl.com.pl. Jest to bardzo korzystna opcja, ponieważ większość firm podpisuje umowy na bardzo krótki czas. Korzystają z laptopów przykładowo przez kilka miesięcy. W tym czasie sprzęt nie będzie aż tak bardzo zużyty, a jego ponowne wykorzystanie odbywało się będzie bez żadnych problemów. Szczególnie, jeżeli były na nim wykonywane jedynie podstawowe czynności związane z zestawieniami sprzedaży, wystawianiem faktur i obsługą klienta. Poszukując komputery używane w takich miejscach możemy więc bardzo na tym zyskać. Możemy kupić komputer za 2000 zł, którego wartość początkowa wynosiła na przykład 5000 zł. Znawcy dokładnie wiedzą, że taka obniżka nie wynika ze złej jakości komputera, a po prostu z tego, że po kilku miesiącach komputer ma już „stare” podzespoły. Co chwilę pojawiają się nowe rozwiązania, oprogramowania i elementy, które sprawiają, że komputery starzeją się tak szybko.

Trzeba również pamiętać, że komputery wykorzystywane w firmach biorących sprzęt na leasing to zazwyczaj produkty markowe. Charakteryzują się solidną konstrukcją oraz wysoką klasą. Zazwyczaj są to komputery biznesowe, które są bardzo dobre jakościowo oraz posiadają lepsze oprogramowanie niż nowe, w tej samej cenie. Wiele można zyskać na tym, że zdecydujemy się na zakup poleasingowego sprzętu.

Materiał zewnętrzny