Najnowsze artykuły

Od jakiego wieku dziecko powinno mieć...

Jesteś świadomym rodzicem i chcesz, aby Twoje dziecko uczyło się odpowiedzialności i rozsądnego dysponowania środkami pieniężnymi już od...

Czytaj Więcej

Prezenty rozwijające kreatywność i wyobraźnię

Dzieci prężnię się rozwijają poprzez obserwowanie świata i naukę, ale również dzięki zabawie. To właśnie ona sprawia, że poznają nowe zdolności, pozyskują wiedze i uczą się praktycznych umiejętności w najbardziej naturalny sposób, który sprawi, że zdobyta wiedza zostanie w nich na zawsze. Jeśli więc chcesz wspomóc rozwój swojego dziecka, rozbudzić w nim kreatywność i pasję, kupuj mu kreatywne zabawki, dzięki którym będzie mogło nie tylko doskonale spędzać czas, ale też dowiadywać się wielu nowych rzeczy.

Jak wybierać kreatywne zabawki?

By dobrze wybrać rozwijającą wyobraźnię i kreatywność zabawkę, trzeba najpierw wiedzieć, czym tego typu produkty się charakteryzują. Przede wszystkim zabawki kreatywne to takie, podczas zabawy którymi dzieci będą mogły rozwinąć wyobraźnię, tworząc samodzielnie coś zupełnie nowego. To doskonały sposób na to, by pokazać maluchom, że wkładem pracy i samodzielnym myśleniem można uzyskać doskonałe efekty.

Do kreatywnych zabawek zaliczają się więc wszystkie te, które zawierają się w pojęciu rękodzieła. Znajdziesz wśród nich plastelinę, modelinę, glinę do wyrabiania bądź gliniane zabawki do malowania, zestawy koralików, kabelków do splatania, biżuterię do samodzielnego stworzenia i wiele innych. Wszystkie tego typu produkty tworzone są w taki sposób, by najpierw nauczyć dziecko, jak z nich korzystać – dzięki instrukcji i wzorom, które maluchy będą mogły odtwarzać, by zaznajomić się ze specyfiką zabawki. Gdy już zrozumieją, jak dana zabawka działa, będą mogły kreować swoje własne konstrukcje, wykazując się bogactwem wyobraźni i pobudzając ją, by stała się jeszcze barwniejsza, co z pewnością pozytywnie wpłynie na dalszy rozwój, postępy w szkole i sukcesy w przyszłej karierze zawodowej.

Ekspert Hulahop.Pl radzi, by przed wyborem konkretnej zabawki, przeczytać informacje o zestawie znajdujące się w karcie produktu na stronie internetowej sklepu z zabawkami i akcesoriami dla dzieci. Należy zwrócić uwagę na oznaczenie wiekowe, ponieważ niektóre z produktów mogą zawierać małe elementy, które mogą być groźne dla dzieci poniżej trzeciego roku życia. Warto je również sprawdzić, by dowiedzieć się, jakie dana zabawka zdobyła nagrody, jakie ma certyfikaty i czy na pewno jest wykonana z materiałów dobrej jakości, które nie zawierają szkodliwych dla dzieci i dorosłych składników.

Wybierając zabawkę należy również pamiętać o zainteresowaniach pociechy. Jeśli twój maluch uwielbia zwierzęta, warto kupić mu Konie Schleich czy zestaw Beados z dołączonymi instrukcjami do budowania zwierzątek. Dzięki temu połączysz zainteresowania pociechy ze zdobywaniem nowych umiejętności manualnych, co sprawi, że maluch nie tylko nauczy się czegoś nowego, ale również sam chętnie będzie sięgał po wybraną przez ciebie zabawkę. Odpowiednie dostosowanie produktu do potrzeb i zainteresowań dziecka przyniesie więcej korzyści, niż możesz się spodziewać!

Jakie zabawki wybrać?

Wybieranie zabawek kreatywnych może stanowić problem. Oferty sklepów zabawkarskich pełne są różnorodnych produktów o najróżniejszej specyfice, które mogą rozwijać w dzieciach różne umiejętności i zainteresowania, jednak nie wszystkie z gier są naprawdę wartościowe. Na początek warto przejrzeć kategorię zabawek kreatywnych, gdzie znajdziesz różnorodne gry, jednak nim zdecydujesz się na zakup jakiejś z nich, zwróć uwagę na jej ocenę i opinie klientów. Znajdziesz w nich autentyczne, szczere opinie na temat konkretnych zabawek, którym możesz zaufać, co w przypadku marketingowych sloganów może bywać mylące. Dobra reklama to nie wszystko, musisz mieć czujność, by nie dać się omamić ładnymi widokami, skupiając się na tym, co naprawdę ważne – na wartościach edukacyjnych.

By pomóc w wyborze pierwszej kreatywnej zabawki dla dziecka, przygotowaliśmy kilka propozycji produktów, które śmiało możesz prezentować swojemu maluchowi:

  • Modele do sklejania to kreatywne zabawki, wśród których znajdziesz zestawy dla dzieci od najmłodszych lat o różnej tematyce. Czasem model trzeba będzie tylko złożyć, czasem skleić a bywa i tak, że dziecko będzie mogło samodzielnie go pomalować. Odpowiednie dobranie tematyki składanych modeli sprawi, że twoja pociecha nie tylko nauczy się kreatywnie spędzać czas, rozwijając również zdolności manualne, ale także pogłębi zainteresowania prezentowaną przez zabawkę tematyką;
  • Beados – to koraliki, które łączą się ze sobą dzięki wodzie, w przeciwieństwie do niektórych na rynku, które do sklejenia potrzebują wysokiej temperatury. Beados są bezpieczne, lecz małe elementy sprawiają, że nie nadają się dla dzieci poniżej trzeciego roku życia. W zestawie z różnokolorowymi koralikami znajdziesz również różnorodne akcesoria, takie jak specjalna łyżeczka do układania koralików, kilka szablonów, na których się je ustawia, dozownik z wodą do łączenia kulek, a także przykładowe obrazki do stworzenia oraz instrukcję, która w jasny, przejrzysty sposób wyjaśni dzieciom, w jaki sposób powinny korzystać z produkty, by przyniósł im on najwięcej satysfakcji.

 

Materiał zewnętrzny