Najnowsze artykuły

Węże flex: 3 istotne uwagi

​Węże elastyczne flex różnią się od zwykłych wieloma cechami konstrukcji i zastosowaniami. Choć w zależności od przeznaczenia mogą być wykonane z...

Czytaj Więcej

Jak zwalczyć cellulit?

Cellulit to zmora dużej ilości kobiet. Walczą z nim kupując preparaty, które mają wygładzić ich skórę i sprawić, że będzie wyglądała niczym skóra modelek z wybiegów. Ale czym tak naprawdę jest cellulit? Naukowe wyjaśnienie tego terminu to nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej. W przypadku cellulitu na skórze pojawiają się wgłębienia i nierówności na skórze, co jest właśnie objawem rozrastania się się komórek tłuszczowych w nierównomierny sposób. Cellulit może powstać już w okresie dojrzewania, nasilać się po ciąży i w okresie menopauzy.

Cellulit - przyczyny

Dużą rolę w powstawaniu cellulitu mają zaburzenia hormonalne, a zwłaszcza nadprodukcja estrogenów, czyli tak zwanych hormonów kobiecości. Innymi przyczynami powstawania cellulitu mogą być czynniki genetyczne. Nie oznacza to jednak, że cellulit jest dziedzicznym schorzeniem, jednak są pewne dziedziczne dolegliwości, które mogą mieć duży wpływ na pojawianie się cellulitu. Są to między innymi skłonność do żylaków i obrzęków lub wiotka struktura tanki łącznej.

Inni użytkownicy przeczytali również: Endermologia - skuteczna walka z cellulitem

Inną przyczyną powstawania cellulitu jest brak ruchu. To podstawowy grzech wielu kobiet, który wpływa na stan naszej skóry, a przede wszystkim mięśni. Aktywność fizyczna i wykonywanie ćwiczeń to właśnie jeden ze sposobów walki z cellulitem. Jeżeli nie lubimy chodzić na siłownię, to Internet dostarczy nam wiele filmików instruktażowych, które pokażą nam jak w domowym zaciszu poprawnie wykonywać ćwiczenia. Innym rodzajem aktywności fizycznej, która pomoże nam w walce z cellulitem, jest pływanie oraz aqua aerobic. Ważne jest, aby wykonywane ćwiczenia pomagały nam spalić komórki tłuszczowe i pobudzały nasze krążenie.

CELLACTOR SC 1 ULTRA to urządzenie przeznaczone do zwalczania problemów skórnych, w głównej mierze cellulitu. To podstawowe urządzenie stosowane w tego typu zabiegach w Klinice Murano Warszawa.

Dieta na cellulit

Innym sposobem walki (połączonym z ćwiczeniami) jest zmiana sposobów odżywiania. Przede wszystkim należy zmniejszyć ilość produktów pochodzenia zwierzęcego, ponieważ zawierają one hormony, które nasilają cellulit. Należy też unikać w jednym posiłku połączenia węglowodanów z białkami. Powinniśmy też pić od 1 do 2 litrów wody dziennie oraz ograniczyć spożywanie alkoholu.

Ostatnie lata to także swoisty wysyp kosmetyków i zabiegów, które mają nam pomóc w walce z tak zwaną „pomarańczową skórką”, jak niektórzy potocznie nazywają cellulit. Jest wiele tabletek na cellulit, których skład bazuje przede wszystkim na substancjach roślinnego pochodzenia: brzoza, bambus, morszczyn, wiśnia, karczochy, bluszcz czy kasztanowiec. Preparaty te często tez są wzbogacone w kofeinę. Popularne są także peelingi (np. z soli morskiej bądź cukrowy, które możemy sami wykonać w domu) lub specjalne masaże wykonywane rękawicą z twardego włosia, którą można kupić w prawie każdej drogerii. Skuteczne są też masaże skóry olejkami eterycznymi, które znacząco poprawiają kondycję skóry.

Zabiegi na cellulit

Oprócz domowych sposobów możemy się także udać do kosmetyczki, która wykona serię zabiegów, mających na celu walkę z cellulitem. Popularne zabiegi to mezoterapia bezigłowa, jonoforeza czy oxyterapia. Są to zabiegi, które pobudzają krążenie i pomagają spalić tkankę tłuszczową przy pomocy wprowadzania do skóry substancji aktywnych. Inne zabiegi to masaże próżniowe, które dodatkowo redukują uczucie ciężkości nóg i obrzęki, rozbijanie tkanki tłuszczowej przy pomocy ultradźwięków.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz