Najnowsze artykuły

Węże flex: 3 istotne uwagi

​Węże elastyczne flex różnią się od zwykłych wieloma cechami konstrukcji i zastosowaniami. Choć w zależności od przeznaczenia mogą być wykonane z...

Czytaj Więcej

AGD do zabudowy – hit czy kit?

Urządzenia AGD do zabudowy cieszą się bardzo dużą popularnością. Są chętnie wybierane zarówno do mieszkań, jak również do domków jednorodzinnych. Ich atutem ma być nowoczesny design i funkcjonalność, a jak sprawdzają się w praktyce?

Lodówka do zabudowy

W wielu kuchniach, w których można spotkać inne urządzenia AGD do zabudowy, lodówka pozostaje urządzeniem wolnostojącym. Wynika to często z faktu, że lodówki do zabudowy mają mniejszą funkcjonalność niż sprzęty wolnostojące, a ich design w wydaniu wolnostojącym jest niezły.

Lodówka do zabudowy będzie dobrym wyborem, gdy zależy nam na ukryciu wszelkich sprzętów w szafkach i w jednolitej zabudowie kuchennej. Jeśli jednak cenimy sobie oryginalny design urządzeń AGD (niektóre lodówki prezentują się zjawiskowo) albo najnowocześniejsze funkcje lodówek, to lepszym wyborem będzie model wolnostojący.

Zmywarka do zabudowy

Zmywarki do zabudowy nie odbiegają pod względem funkcjonalności od urządzeń wolnostojących, a są od nich zdecydowanie bardziej dyskretne, co ma znaczenie dla wystroju pomieszczenia. Zmywarki do zabudowy będą dobrym wyborem, gdy mamy możliwość zastosować takie rozwiązanie. Gdy w zabudowie kuchennej nie przewidziano miejsca na zmywarkę, lepiej wybrać model wolnostojący i umieścić go przy szafkach kuchennych niż być zmuszonym do remontowania całej kuchni.

Piekarnik do zabudowy

Piekarniki do zabudowy są niezwykle popularnym rozwiązaniem. Za ich wykorzystaniem przemawia fakt, że są niezależne od płyty grzewczej (inaczej niż w wolnostojącej kuchence z piekarnikiem). Można ulokować piekarnik w zabudowie pod blatem lub w wysokiej szafce – na podwyższeniu, dzięki czemu użytkowanie piekarnika będzie wygodniejsze.

Jeśli chodzi o funkcjonalność, to modele do zabudowy są tak popularne, że w niczym nie ustępują modelom wolnostojącym, a często nawet je przewyższają. https://www.morele.net/agd/agd-do-zabudowy/piekarniki-101/

Płyta grzewcza do zabudowy

Bez względu na to, czy ma to być płyta gazowa, elektryczna czy indukcyjna. Model do zabudowy będzie dobrym rozwiązaniem. Choć zakup kuchenki wolnostojącej bywa tańszy niż kupno płyty grzewczej i piekarnika, to i tak odrębne płyty grzewcze do zabudowy są popularne i chętnie wybierane. Przemawia za tym ich niezależność od piekarnika – każde z urządzeń można usytuować w dowolnym miejscu, co ułatwia ergonomiczną aranżację wnętrza.

Mikrofalówka do zabudowy

Mikrofalówka to jedno z nielicznych urządzeń AGD, które jest niezwykle popularne w wersji wolnostojącej pomimo tego, że od lat dostępne są modele do zabudowy. Po części wynika to z różnicy w cenie – modele wolnostojące bywają tańsze, a po części z faktu, że nie każdy od razu decyduje się na zakup mikrofalówki, a gdy kuchnia jest już umeblowana to łatwiej zastosować w niej AGD wolnostojące niż przerabiać zabudowę.

Jeśli tylko mamy taką możliwość, to warto przemyśleć kwestię zakupu mikrofali do zabudowy. Mikrofalówki w zabudowie wyglądają nowocześnie i designersko. Są funkcjonalne, nie rzucają się w oczy i nie zajmują miejsca na blacie. https://www.morele.net/agd/agd-do-zabudowy/kuchenki-mikrofalowe-do-zabudowy-188/

Okap do zabudowy

Okapy kuchenne bywają stosowane zarówno w wariantach do zabudowy w szafce, jak i w wariancie bez zabudowy. Okapy klasyczne (nie do zabudowy) to klasyczny element wystroju kuchennego. Ich estetyka rzuca się w oczy, dlatego nie w każdej kuchni wyglądają dobrze. Alternatywą są okapy szafkowe, podszafkowe, a nawet wysuwane z blatu kuchennego. Okapy do zabudowy są, z całą pewnością, znacznie bardziej dyskretne pod względem wizualnym, ale często odbywa się to kosztem nieco głośniejszej pracy. Jeśli jednak zależy nam na estetycznym wystroju kuchni i klasyczny okap kłóci się z tą wizją, to warto sięgnąć po modele do zabudowy.

Urządzenia AGD do zabudowy to cenione i popularne rozwiązanie, które warto wziąć pod uwagę przy planowaniu wystroju kuchni. Sprzęty tego typu nie rzucają się w oczy, są dyskretne, a często nie są mniej funkcjonalne niż urządzenia wolnostojące. Ich zaletą jest również nowoczesny design oraz fakt, że można zabudowywać je na różne sposoby, a to daje bardzo duże możliwości aranżacyjne.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz