Najnowsze artykuły

Węże flex: 3 istotne uwagi

​Węże elastyczne flex różnią się od zwykłych wieloma cechami konstrukcji i zastosowaniami. Choć w zależności od przeznaczenia mogą być wykonane z...

Czytaj Więcej

Wyjątkowa biżuteria na prezent. Pierścionek ze szmaragdem

Bardzo często w prezencie kobiecie ofiarowuje się biżuterię. Jest to bez wątpienia dobra opcja na prezent, ponieważ większość kobiet faktycznie z przyjemnością ją nosi. Nawet jeśli nie jest ona przez nie zakładana na co dzień, to może stanowić świetną ozdobę na jakieś wyjątkowe okazje, przykładowo rocznice ślubu i wesela. By jednak móc kupić komuś biżuterię, trzeba choć trochę znać jego gust i kierować się tym co będzie się jej podobało, a nie nam samym.

Biżuteria na prezent? To musisz wiedzieć przed zakupem

Jakie informacje należy pozyskać, aby móc dobrze dopasować biżuterię do osoby obdarowanej? Między innymi warto się dowiedzieć czy dana osoba nie jest uczulona na jakiś kruszec, ponieważ takie sytuacje również się zdarzają. Dobrze jest także choć trochę zaznajomić się z jej gustem. Można to zrobić między innymi poprzez obserwację. Jeśli kobieta nosi na co dzień biżuterię to łatwo zauważyć czy woli srebro, a może złoto. Jakie kamieni szlachetne się jej podobają oraz wzory. Nie zawsze jednak mamy możliwość takiego bezpośrednio podpatrywania. Niekiedy musimy opierać się na tym, co uda nam się dowiedzieć od osób postronnych. Najlepsi przyjaciele i przyjaciółki mogą znać gust danej osoby i chętnie nam podpowiedzieć, co jest dla niej odpowiednie.

Na pewno kupując komuś biżuterię, nie powinniśmy kierować się naszym indywidualnym gustem. Musimy pamiętać, że nie jest to coś, co my sami będziemy nosić. Gusta są natomiast różne i czasem trzeba nieco się dostosować. Szeroką ofertę biżuterii na prezent w tym też pierścionki ze szmaragdem znajdziesz na https://roren.pl/.

Biżuteria jako inwestycja

Sprezentowanie komuś biżuterii lub też zakup jej prywatnie dla siebie, może także pełnić rolę inwestycji. Nie od dziś wiadomo, że na rynku inwestuje się w metale szlachetne, takie jak złoto, a nawet i srebro. Oczywiście najczęściej ma ono postać sztabek złota oraz wyjątkowych monet bulionowych. Tam mamy bowiem do czynienia z bardzo wysoką próbą czystego złota, jakie nie jest wykorzystywane w trakcie wykonywania biżuterii. To nie oznacza jednak, że nie jest ono wartościowe. W biżuterii spotyka się przede wszystkim próby 585 oraz 333. Oczywiście im wyższa próba tym większy udział złota w danym pierścionku czy też naszyjniku. Automatycznie jest on zatem droższy, ale w przyszłości można tym samym również drożej go sprzedać. Zazwyczaj biżuterię nosimy na co dzień i raczej nie myślimy o niej w kontekście samej inwestycji. Niekoniecznie jest to jednak dobre podejście. Warto kupując biżuterię zastanowić się również nad tym, czy w późniejszym czasie łatwo byłoby nam ją spieniężyć. Różne sytuacje mogą w życiu nas zaskoczyć. Natomiast metale szlachetne oraz piękne kamienie takie jak chociażby szmaragdy, nawet w trakcie największych kryzysów nie tracą na swoim znaczeniu. Z tego też względu warto traktować biżuterię, również jako opcję na długoterminową inwestycję.

Pierścionki ze szmaragdem: dla kogo?

Pierścionki ze szmaragdem, obecnie stają się na rynku coraz powszechniejsze. Jeszcze kilka lat temu kobiety interesowały się przede wszystkim klasycznymi kamieniami, takimi jak diamenty oraz brylanty. Obecnie jednak sytuacja poniekąd ulega zmianie i coraz więcej osób stawia na kolor w biżuterii, kupując tę ze szmaragdami, rubinami oraz szafirami.

Pierścionki ze szmaragdem, świetnie sprawdzą się jako forma prezentu. Można również zdecydować się na taki pierścionek, gdy planujemy zaręczyny. Obecnie wielu mężczyzn pyta swoje wybranki przed dokonaniem zakupu, jaki kamień przykładowo by się im marzył. Warto tak robić, ponieważ gusta są różne, a kobiety noszą takie pierścionki do końca swojego życia. Warto zatem mieć to na uwadze.

Szmaragd jest kamieniem szlachetnym, który przede wszystkim kojarzy się z odcieniami zieleni. Może on jednak przybierać także inne barwy, przykładowo lekko żółtą. Ze względu na swoją barwę uważa się, że wpływa on kojąco na osoby, które go noszą. Ma działanie relaksujące, uspokajające. Pierścionki z tym kamieniem, tworzy się na bazie żółtego oraz białego złota. Oczywiście mogą być one wykonane także ze srebra jednak przyjmuje się, że pierścionek zaręczynowy mimo wszystko powinien zostać wykonany ze złota.

Czy pierścionki ze szmaragdem są drogie? Tak naprawdę ceny mogą być różne i wszystko zależy od tego, z jak dużym kamieniem mamy do czynienia. To nie szmaragd w pierścionku ma jednak największą wartość, a samo złoto. Im wyższa jego próba, tym ostatecznie droższy jest również pierścionek. Warto bez wątpienia zdecydować się na to, aby zainwestować w próbę 585 i spojrzeć nawet na pierścionek zaręczynowy, jak na swego rodzaju inwestycję.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz