Najnowsze artykuły

Czynnik ludzki w organizacjach lotniczych...

Bezpieczeństwo w branży lotniczej jest priorytetem – wystarczy jeden błąd, by stała się tragedia, która będzie dotyczyć wielu osób. Jak...

Czytaj Więcej

Jaką teczkę męską kupić?

Każdy mężczyzna, który decyduje się zakupić teczkę, staje przed trudnym wyborem. Musi bowiem zdecydować się na pakowną, stylową, ale często też elegancką teczkę. Musi ona spełniać swoje zadanie, jakim jest pomieszczenie wszystkich przedmiotów, a zarazem być estetyczna oraz odpowiednia do ubioru i stylu mężczyzny. Istnieje wiele rodzajów teczek. Jest kilka podstawowych podziałów: aktówka, kopertówka, listonoszka, neseser, torba lekarska.

Dla kogo jest neseser?

Ten wybór jest odpowiedni dla osób, które chcą być pewne, iż przedmioty w nim przenoszone nie ulegną zniszczeniu i będą chronione przed zimnem oraz wilgocią. To elegancki rodzaj teczki, przeznaczony głównie na przetrzymywanie dokumentów. Jego wykonanie jest solidne, a nosi się go w dłoni. Zazwyczaj nie jest dużych rozmiarów. Wielkością odpowiada rozmiarom dokumentów, jego grubość zazwyczaj nie jest duża.

Listonoszka na więcej przedmiotów

Listonoszka charakteryzuje się tym, iż nosi się ją na ramieniu, jest trwała i można w niej zmieścić przedmioty, które dużo ważą. Istnieje w wielu rozmiarach, aczkolwiek musi być solidna. Można w niej przetrzymywać zarówno dokumenty, jedzenie, czy laptopa.

Aktówka

Jest przeznaczona do przenoszenia dokumentów, ma mały rozmiar. Charakteryzuje się wieloma przegrodami, dzięki którym można posortować dokumenty. Obecnie dostępne są większe aktówki, w które można zmieścić więcej przedmiotów. Jednak wciąż ich wygląd jest elegancki i biznesowy. 

Kopertówka, czyli mała teczka na mniejsze potrzeby

Istnieje również jej damski odpowiednik. Z założenia jest małych rozmiarów, mieści się w niej niedużo przedmiotów, aczkolwiek jest niezwykle wygodna. Zmieści wszystkie podstawowe przedmioty takie jak: portfel, klucze, telefon, dokumenty.

galanteria skórzana teczka

Torba lekarska

To fachowa, duża torba, której główną cechą jest pojemność. Wykonana z solidnych materiałów, zmieści wiele ciężkich przedmiotów. Współcześnie można znaleźć wiele opcji stylistycznych: od klasycznego wyglądu przypominającego prawdziwą lekarską torbę, po bardziej młodzieżowe wykonania i wzory.

Z jakich materiałów teczkę wybrać?

Jest kilka rodzajów materiałów, z których produkuje się teczki. Jednak najbardziej poleca się te wykonane ze skóry, bądź skóry ekologicznej. Są bardzo wytrzymałe, eleganckie, a zarazem łatwe w czyszczeniu. Teczki znanych i cenionych firm, bądź te wykonane w 100% ze skóry są najdroższe, ale najbardziej wytrzymałe, a więc będą służyły przez wiele lat. Najczęściej używane są przez prawników oraz biznesmenów. Nie będą one odpowiednie do każdego rodzaju stroju, dlatego nie powinno się łączyć teczek skórzanych z innym strojem niż eleganckie i stylowe zestawienia garderoby, jak na przykład garnitur, koszula, czy krawat. 

Jeans - teczki młodzieżowe

Tańszym rozwiązaniem jest skóra syntetyczna, która wyglądem jest bardzo podobna do skóry naturalnej. Jest jednak mniej wytrzymała oraz lżejsza niż ta uszyta z prawdziwej skóry. W zależności od solidności materiału i wykonania może być także mniej odporna na wilgoć oraz mróz. Można także zdecydować się na inne materiały. Bardzo popularny wśród młodzieży jest jeans. Teczki z niego wykonane mają młodzieżowy styl, są jednak praktyczne i stanowią dobre zastępstwo szkolnego plecaka. Wśród popularnych materiałów używanych do tworzenia teczek jest również płótno, czy nylon. To o wiele tańsze od skóry materiały, jednak solidnie wykonane z nich teczki potrafią być eleganckie i wytrzymałe. Należy zwracać uwagę na solidność szycia oraz gładkie, odpowiednio zabezpieczone i dobrze wymierzone wnętrze. Zarówno zamknięcie teczki powinno być silne i odpowiednio zamocowane.