Najnowsze artykuły

Czynnik ludzki w organizacjach lotniczych...

Bezpieczeństwo w branży lotniczej jest priorytetem – wystarczy jeden błąd, by stała się tragedia, która będzie dotyczyć wielu osób. Jak...

Czytaj Więcej

Tańszy kredyt walutowy? To możliwe

Osoby posiadające kredyty we frankach szwajcarskich z zapartym tchem śledzą kursy walut i obserwują informacje medialne o sytuacji na międzynarodowych rynkach. Na kursy wpływa wiele czynników, których przeciętny kredytobiorca nie jest w stanie w żaden sposób kontrolować. Na szczęście pojawiają się nowe możliwości, które pozwalają oszczędzić na kursie walut i spłacać niższą ratę.

Oszczędzaj na racie kredytu walutowego

Mowa oczywiście o serwisach oferujących wymianę walut przez internet. Na polskim rynku pojawiły się one już w 2008 roku, jednak dopiero wejście w życie korzystnych przepisów antyspreadowych zaowocowało rozkwitem działalności tych serwisów. Klienci korzystają z nich głównie ze względu na bardziej atrakcyjny kurs, który w porównaniu do tradycyjnych kantorów lub banków jest nawet o 8 procent niższy. Dzięki temu rata kredytu zaciągniętego we franku szwajcarskim staje się o wiele niższa, co w perspektywie kilkunastu miesięcy oznacza ogromne oszczędności dla portfela. Kolejnym czynnikiem wpływającym na popularność kantorów internetowych jest szybki i wygodny dostęp do waluty 24 godziny na dobę – nie trzeba nawet wychodzić z domu, a transakcje można w 100% obsłużyć przez sieć www. Klienci indywidualni bardzo cenią sobie bezpieczeństwo transakcji, a dzięki usługom e-kantorów nie muszą ryzykować noszeniem dużej ilości gotówki do stacjonarnego kantoru.

Skąd taki niski kurs?

Dlaczego kantory internetowe mogą pozwolić sobie na niższy spread niż banki? Wszystko to ma związek ze wspomnianą ustawą antyspreadową, która niejako uwolniła kursy walut i sprawiła, że kredytobiorcy posiadający zobowiązania w obcych walutach mogą płacić raty zakupionymi samodzielnie pieniędzmi (np. frankami szwajcarskimi). Banki także obniżyły koszty, jednak nie są w stanie konkurować z serwisami internetowymi, takimi jak np. kantor Fritz Exchange, który stał się liderem rynku wymiany walut przez internet. Serwisy tego typu zdeklasowały konkurencję i sprawiły, że kredytobiorcy posiadający zobowiązania w obcej walucie nareszcie mogą zacząć realnie oszczędzać. W dobie szalejącego kursu franka szwajcarskiego jest to naprawdę duża ulga dla portfela, a możliwość zrealizowania transakcji w ciągu 15 minut (w przypadku 90% przypadków) sprawia, że wymiana walut przez internet staje się jeszcze bardziej atrakcyjna dla przeciętnego Kowalskiego.

Wybierz najlepszy e-kantor

Wśród tego typu serwisów zdecydowanie wyróżnia się internetowy kantor Fritz Exchange, który istnieje na polskim rynku od 5 lat, jednak korzysta z ogromnego doświadczenia firmy Fritz Group, oferującej m.in. innowacyjny kantor automatyczny. Serwis bazuje na niskim spreadzie, a dzięki temu, że nie posiada stacjonarnych oddziałów, jest w stanie zaproponować klientom bardzo korzystne warunki wymiany walut. Internetowy kantor Fritz Exchange posiada także dedykowaną ofertę dla firm i zatrudnia 3 grupy ekspertów – dealerów walutowych, specjalistów ds. rynków walutowych oraz pracowników z zakresu obsługi klienta.

Artykuł sponsorowany