Najnowsze artykuły

Czynnik ludzki w organizacjach lotniczych...

Bezpieczeństwo w branży lotniczej jest priorytetem – wystarczy jeden błąd, by stała się tragedia, która będzie dotyczyć wielu osób. Jak...

Czytaj Więcej

O oszczędzaniu dzięki kantorowi internetowemu słów kilka

Kantory internetowe stały się symbolem oszczędności. Coraz więcej osób przekonuje się do takiej formy wymiany walut, dostrzegając płynące z tego korzyści. Przede wszystkim firmy są częstymi klientami e-kantorów. Przy dużych wydatkach oraz zakupach w obcej walucie mogą oni oszczędzić nawet do 8% na jednej transakcji. Dla firmy to dużo, a kiedy zaczniemy myśleć przyszłościowo, przekonamy się, że dla przedsiębiorcy to bez wątpienia czysty zysk.

Rozsądne korzystanie z możliwości finansowych to cenna umiejętność w biznesie. W przypadku międzynarodowych firm, które rozliczają kontrahentów w obcej walucie, jak też dokonują zakupów materiałów i produktów za granicą, monitorowanie zmiany kursu walut jest niezwykle ważne. Również wybór punktu, w jakim dokonujemy wymiany waluty ma duże znaczenie. To właśnie kantor internetowy stanowi wsparcie dla takich firm, jeżeli chodzi o kwestie finansowe.

Korzystny wybór

Kantory internetowe proponują lepsze oraz korzystniejsze ceny walut niż banki i kantory stacjonarne. Ponadto są wygodne i praktycznie, wymiana odbywa się drogą internetową bez wychodzenia z domu czy biura. W dowolnym momencie możemy dokonać zakupu sprzętu lub maszyn czy też wypłacić należność kontrahentowi w obcej walucie, gdyż e-kantory działają całą dobę, czego przykładem jest kantor internetowy trejdoo.com. Niekiedy różnice w cenie, jaką zapłacimy np. za nowe sprzęty biurowe mogą osiągać nawet kilkaset złotych z korzyścią dla wymiany walut online.

Przykłady z życia wzięte

Specjalistyczne oprogramowania, jeszcze mało popularne w naszym kraju, często są dostępne jedynie u zagranicznych dostawców. Ich ceny bywają wysokie, a my jesteśmy zmuszeni do dokonania zapłaty w obcej walucie. Podobnie jest w przypadku zakupu towaru. Korzystniejszą opcją jest wymiana walut w takim miejscu jak kantor internetowy Trejdoo, niż pozwolenie bankowi na przewalutowanie przelewu, oczywiście po niekorzystnym dla nas kursie

Duże firmy organizują zagraniczne szkolenia i wyjazdy służbowe. Są one kosztowne, trzeba opłacić przejazd, hotel, a także wyżywienie. Przy tak dużych kwotach oszczędności przy skorzystaniu z e-kantorów mogą być bardzo duże.

Podobnie jest w przypadku spłaty kredytu w obcej walucie. Wiele firm zdecydowało się na kredyt we frankach, na czym niestety straciło. E-kantory w znacznym stopniu wspierają frankowiczów, umożliwiając im spłatę rat w obcej walucie, obniżając ją nawet o kilka procent.

Materiał partnera zewnętrznego