Najnowsze artykuły

Czynnik ludzki w organizacjach lotniczych...

Bezpieczeństwo w branży lotniczej jest priorytetem – wystarczy jeden błąd, by stała się tragedia, która będzie dotyczyć wielu osób. Jak...

Czytaj Więcej

Jak nie dać się oszukać podczas realizowania płatności w Internecie?

Internauci bardzo cenią sobie możliwość związaną z dokonywaniem płatności w Internecie, w związku z czym warto samemu się zastanowić nad tym rozwiązaniem, jeśli mamy już dość oczekiwania w kolejkach na poczcie lub w banku. Poza tym, że jest to szybka i tym samym wygodna forma w przekazywaniu opłat i w dodatku też bezpieczna.

Sprawdzone serwisy

Należy korzystać jedynie ze sprawdzonych serwisów, by nie obawiać się, iż zostaną popełnione jakiekolwiek wykroczenia. Jednym z takich serwisów jest platnosci.bm.pl i tam właśnie można się zarejestrować, a później – za pośrednictwem wiadomości SMS-owej otrzymywać informację, kiedy i jakie rachunki należy zapłacić. Patrząc na renomę serwisu, a także na to, jak dba się na nim o stosowne zabezpieczenia można od razu wysunąć wniosek, że jest to miejsce, z którego warto robić użytek. Od momentu rejestracji wszystko jest jasne, gdyż komunikaty są czytelne. To zachęca do dokonywania płatności właśnie tutaj. Zachowane są podstawy, takie jak hasło, czy osobne konto i bezpieczne logowania. Poza tym, portal ten współpracuje ze znanymi bankami. Nie ma zatem w tym wypadku mowy o jakichkolwiek oszustwach.

Formy dokonywania płatności w Internecie

W Internecie można płacić poprzez system BIK, szybkimi przelewami, czy też za pośrednictwem bankowości mobilnej. Nowoczesne rozwiązania domagają się spełniania pewnych warunków, ponieważ potencjalni użytkownicy powinni mieć pewność, że ich dane, jak i pieniądze będą stosownie chronione. Nie ma tu miejsca na jakiekolwiek niedomówienia. Portale oferujące możliwość dokonania opłat muszą być sprawdzane na bieżąco pod kątem wiarygodności. Muszą tam być uskuteczniane specjalnie utworzone formularze zabezpieczające, a także filtry związane z pozycjonowaniem. Przed dokonaniem transakcji użytkownik musi mieć pewność, że całość jest stosownie zabezpieczona. Nie ma tu miejsca na zbyt długie oraz niejasne komunikaty, czy też spam. Jeśli spełnione są warunki opisane w artykule, to można nabrać pewności, że podczas płacenia rachunków nie zostaniemy oszukani.

Materiał partnera zewnętrznego