Najnowsze artykuły

Jak urządzić małą łazienkę w bloku?

​Urządzanie małej łazienki w bloku może być prawdziwym wyzwaniem, ale jednocześnie to doskonała okazja, by popisać się kreatywnością i...

Czytaj Więcej

Co uległo zmianie w nowym Fordzie Edge?

Z początkiem 2019 roku do oferty polskich salonów motoryzacyjnych marki Ford trafił nowy Ford Edge. Można go było kupić za nieco ponad 170 tys. zł. Czym różnił się Ford Edge w nowym wydaniu od poprzednich propozycji tego samego modelu tej marki?

Co to za samochód?

Zarówno wcześniejsza wersja, jak i nowy Ford Edge to samochody osobowe typu SUV produkowane przez amerykańskie przedsiębiorstwo motoryzacyjne Ford. Sam producent podkreśla, że to najbardziej zaawansowany SUV w jego historii produkcji samochodów osobowych. Dlaczego? Otóż to auto ma bardzo bogate wyposażenie oraz liczne systemy asystujące kierowcę podczas jazdy. Dzięki temu nowy Ford Edge łatwo się prowadzi, a także zapewnia bezpieczeństwo użytkowania.

Zmiany w nowej wersji

Co zmieniło się w nowym Fordzie Edge względem poprzedniego modelu? Po liftingu odświeżona wersja Forda Edge oferuje kierowcom system Evasive Steering Assist, który z pewnością docenią użytkownicy często jeżdżący po mieście. Dlaczego? Otóż system ten wykorzystuje radar wraz z kamerą, dlatego potrafi szybko wykrywać inne pojazdy i wykonać samodzielnie manewr, który pozwoli ominąć istniejącą przeszkodę.

Prócz tego w swojej odświeżonej wersji Ford Edge ma adaptacyjny tempomat z systemem Stop&Go, który potrafi zatrzymać samochód i samodzielnie ruszyć, pod warunkiem, że postój nie będzie trwał dłużej niż 3 sekundy. Tempomat potrafi utrzymać samochód w pasie ruchu i zachować prędkość nawet 200 km/h.

Na bezpieczeństwo korzystania z samochodu Ford Edge w nowej wersji z 2019 roku wpływa z pewnością fakt, że ma on liczne systemy wspomagające: Adaptive Front Lighting System (adaptacyjne światła), rozpoznawanie martwego pola, informowanie o przekroczeniu linii jezdni czy wiele innych rozwiązań, które sprawiają, że jazda nim jest czystą przyjemnością. Wewnątrz samochodu znajduje się również system multimedialny Ford SYNC 3 z możliwością bezprzewodowego ładowania.  Opcjonalnie można również zamówić system audio B&O z 12 głośnikami, cyfrowym kokpitem oraz wieloma innymi możliwościami.

https://www.autoplaza.com.pl/pl/oferty-specjalne-auto-plaza/nowy-ford-edge.html

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz