Najnowsze artykuły

Jak urządzić małą łazienkę w bloku?

​Urządzanie małej łazienki w bloku może być prawdziwym wyzwaniem, ale jednocześnie to doskonała okazja, by popisać się kreatywnością i...

Czytaj Więcej

Nowoczesne pranie sofy w apartamencie

Meble wypoczynkowe pełnią w naszych mieszkaniach wyjątkową funkcję. Zostały one zaprojektowane w taki sposób, aby mogły stanowić dla nas idealne miejsce do pracy oraz do odpoczynku. Co więcej, zazwyczaj, gdy zapraszamy gości do naszego mieszkania, to spędzamy z nimi czas właśnie na meblach tapicerowanych.

W związku z tym ten obowiązkowy element każdego wystroju jest naszą wizytówką. Stan tapicerki jest bardzo ważny. Czyszczenie sofy czy narożnika jest trudne oraz czasochłonne. Z racji na duże gabaryty tych mebli raczej ciężko jest nam zawieść je do specjalisty. Z tego powodu coraz większą popularnością cieszy się fachowe pranie sofy realizowane z dojazdem do domu klienta. W tym miejscu dowiesz się więcej o samej usłudze oraz o jej przebiegu.

Czyszczenie sof to sposób na nienaganną czystość

Czystość w naszym życiu pełni bardzo istotną funkcję. Przede wszystkim lubimy spędzać czas w pomieszczeniach, które ładnie pachną. Zapach jest jednym z najbardziej niedocenianych elementów każdego domu. A to spory błąd, ponieważ to właśnie zapach pozwala nam pobudzać nasze wspomnienia. Jeżeli zaniedbamy meble tapicerowane, mogą one zacząć nieprzyjemnie pachnieć.

Taki ostry, drażniący zapach często bardzo ciężko jest wyeliminować. Domowe sposoby są niewystarczające, ponieważ nie docierają do głębokich warstw tkaniny. Brud usuwamy zazwyczaj wyłącznie z powierzchni materiału. Powód powstawania nieprzyjemnego zapachu zlokalizowany jest jednak głębiej. To w niewidocznych gołym okiem, głębokich warstwach tapicerki znajduje się często bardzo gruba warstwa brudu, która jest idealnym siedliskiem dla drobnoustrojów, powodujących nieprzyjemny zapach.

W takim razie do usunięcia nieprzyjemnego zapachu konieczne jest wyeliminowanie głęboko zalegającego brudu. Domowe sposoby pielęgnacji mają bardzo niską skuteczność. Są one dobre do odświeżenia tkaniny, jednak ciężko jest wyczyścić całkowicie zanieczyszczenia. Można to jednak osiągnąć poprzez zastosowanie nowoczesnego sprzętu oraz zaawansowanych środków chemicznych.

Jeżeli zależy Ci na tym, aby Twoje meble wypoczynkowe były czyste oraz miały przyjemny zapach zamów fachowe czyszczeni sofy, które zostanie zrealizowane u Ciebie w domu lub biurze. Przedsiębiorcy to grupa osób, które szczególnie często muszą prać swoje tkaniny użytkowe. Spowodowane jest to tym, że meble biurowe użytkowane są bardzo intensywnie. Przyspiesza to proces eksploatacji.

Prowadząc biuro, na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, jak istotna jest czystość. Po pierwsze Twoi pracownicy zasługują na odpowiednią przestrzeń do pracy. Czyste biuro bardzo pozytywnie wpływa na ich produktywność. Liczne badania potwierdzają, że osoby, które pracują w czystych miejscach, znacznie lepiej oceniają swoje warunki pracy. Co więcej, oceniają Cię nie tylko pracownicy, ale również klienci, którzy przychodzą omówić szczegóły współpracy.

Utrata wizerunku zarówno w oczach klientów, jak i pracowników może być dla Ciebie bardzo kłopotliwa. Z tego powodu warto regularnie zamawiać fachowe czyszczenie sofy w Warszawie i innych miastach. Wystarczy, że specjaliści zajmą się tkaninami jeden raz w ciągu roku, a uzyskasz znacznie wyższy poziom czystości.

Pranie sofy – przebieg i procedura

Pranie sofy metodą ekstrakcyjną polega na wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń oraz odpowiednich środków czystości. Do prawidłowego przeprowadzenia procesu niezbędna jest również wiedza pracownika. Dlatego każda osoba oddelegowana do wykonania zlecenia wcześniej przechodzi bardzo dokładne szkolenie, na którym poznaje materiały, techniki oraz środki piorące.

Cały proces prania składa się z kilku elementów. Poszczególne przypadki mogą się od siebie znacznie różnić, jednak pracownik zazwyczaj pracuje według konkretnej procedury. Oto w jaki sposób się ona przedstawia:

  1. Rozeznanie i przygotowanie – pierwszym krokiem, który realizowany jest po przyjeździe pracownika, jest rozpoznanie materiału oraz dobranie odpowiednich środków czystości. Jest to istotne, ponieważ niewłaściwe preparaty piorące mogłyby uszkodzić tkaninę.
  2. Odkurzanie – często bagatelizowana czynność o bardzo dużym znaczeniu. Przeszkoleni pracownicy zdają sobie sprawę z tego, że to właśnie odkurzanie pozwala wyeliminować wszelkiego rodzaju suche zanieczyszczeni o ostrych krawędziach. Tego typu zabrudzenia przyspieszają proces przecierania się materiału. Mają więc bardzo niekorzystny wpływ na tkaniny, a niestety znajdują się w każdym domu, ponieważ mowa tutaj o okruchach oraz piasku.
  3. Odplamianie – najbardziej uciążliwe są plamy, które powstały w wyniku rozlania napoju np. wina. Do usunięcia takich przebarwień konieczne jest zastosowanie preparatu o wysokiej mocy. Rozprowadzane są one wyłącznie po powierzchni plamy, aby uchronić pozostałą część tkaniny przed działaniem mocnych detergentów.
  4. Zasadnicze pranie – polega ono na rozprowadzeniu wcześniej wybranych detergentów, które zostają pozostawione na chwilę. Ten czas ma pozwolić im wniknąć w głębokie warstwy materiału, gdzie następnie rozpuszczają gromadzący się brud. Następnie całość zostaje odessana przy pomocy specjalistycznych urządzeń piorących.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz