Jakie taśmy transportujące są dostępne w ofercie producentów?

Taśmy transportujące to niezbędny element każdej maszyny znajdującej się w zakładzie produkcyjnym. Jakie taśmy proponują producenci? Czym kierować się przy ich wyborze?

Producenci oferują różne taśmy transportujące, a to dlatego, że maszyny pracują w zakładach, w których panują zróżnicowane warunki i transportują różnego typu wyroby. W efekcie niektórzy przedsiębiorcy potrzebują taśm transportujących odpornych na działanie wysokich lub niskich temperatur, inni ognioodpornych, jeszcze inni – wyposażonych w zabieraki. Oferta producentów jest obszerna, by mogła sprostać oczekiwaniom wszystkich klientów.

Rodzaje taśm transportujących

Jakie taśmy transportujące są dostępne na rynku? Wybór jest spory – w sprzedaży znajdują się:

  • taśmy przenośnikowe PCV – są najchętniej wykorzystywanym rozwiązaniem. Praktyczne, wytrzymałe i wielozadaniowe, a przy tym rozsądne cenowo. Występują z różnorodnymi strukturami, które umożliwiają transport wielu odmiennych wyrobów.
  • taśmy przenośnikowe z PU – są odporne na działanie temperatur, olejów i innych tłuszczów. Te typy taśm, które posiadają odpowiednie atesty, z powodzeniem mogą być stosowane w branży spożywczej. Ponadto są powszechnie używane w zakładach zajmujących się obróbką drewna i produkcją tworzyw sztucznych.
  • taśmy przenośnikowe tkaninowe - są używane w firmach produkcyjnych działających w różnych branżach. Ich zaletami jest odporność na wysokie i niskie temperatury.
  • taśmy transportujące modularne - są produkowane z różnych materiałów, np. polietylenu. Ich zaletami są: niski współczynnik tarcia oraz lekkość. Są powszechnie stosowane w maszynach wykorzystywanych w zakładach spożywczych i przemysłowych.
  • przenośnikowe taśmy gumowe - są bardzo popularne ze względu na swoje właściwości: są odporne na ścieranie, a na ich stan nie ma wpływu zarówno niska, jak i wysoka temperatura.
  • taśmy transportujące metalowe – znajdują zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu tj. drzewny, spożywczy (np. produkcja wyrobów z czekolady), branża szklana (słoiki) czy metalurgiczna.
  • specjalistyczne pasy transportujące – najczęściej produkowane z poliuretanu; do tej kategorii zaliczają się np. taśmy łukowe.

Szeroki wybór taśm to nie wszystko – każdą z nich można dodatkowo wyposażyć w kliny, zabieraki czy fale.

Które taśmy wybrać?

Chcesz zakupić taśmy transportujące, ale nie wiesz, które wybrać? W takiej sytuacji najlepiej zwrócić się z zapytaniem do specjalistów. Pracownicy firmy Wilhelm Herm. Müller chętnie pomagają klientom w doborze optymalnej taśmy, biorąc pod uwagę warunki panujące w zakładzie i transportowane wyroby. Co więcej, mają oni rozeznanie w rynkowych nowościach, dzięki czemu mogą odpowiedzieć na pytanie, czy w ofercie pojawiły się jeszcze bardziej innowacyjne taśmy transportujące.

 

Materiał zewnętrzny