Najnowsze artykuły

Węże flex: 3 istotne uwagi

​Węże elastyczne flex różnią się od zwykłych wieloma cechami konstrukcji i zastosowaniami. Choć w zależności od przeznaczenia mogą być wykonane z...

Czytaj Więcej

Okulary korekcyjne - jak dopasować je do damskiej i męskiej twarzy?

​Okulary korekcyjne pozwalają na przywrócenie nienagannej ostrości wzroku. A dodatkowo - stanowią modny i niezwykle stylowy dodatek. Podobnie jak okulary przeciwsłoneczne, powinny być one idealnie dopasowane zarówno do kształtu twarzy, jak i indywidualnego stylu. Istnieją ogólne zasady dotyczące dopasowania okularów do kształtu twarzy. Uwzględnić warto także aktualne trendy oraz to, w jakich okularach czujemy się najlepiej. Jakie są zatem najmodniejsze oprawki okularowe dla kobiet i mężczyzn?

Jak dopasować okulary korekcyjne?

Wybierając okulary należy przede wszystkim idealnie dopasować szkła korekcyjne - powinny być one zakupione w oparciu o receptę wystawioną przez optometrystę. Dzięki badaniu wzroku możliwe jest określenie rodzaju wady wzroku oraz jej zaawansowania. Ze względów estetycznych oraz praktycznych istotne jest także dopasowanie oprawek okularowych. Zapewnia to nie tylko doskonały wygląd, ale także komfort użytkowania okularów. Ważny jest nie tylko kształt oprawek okularowych, ale także ich wysoka jakość i wytrzymałość.

Aby dopasować okulary korekcyjne do kształtu twarzy, należy kierować się ogólną zasadą: kształt oprawek powinien kontrastować z kształtem twarzy. Oznacza to,że osobom z kanciastą twarzą pasują oprawki okrągłe lub owalne. Z kolei osoby z twarzą okrągłą dobrze wyglądają w oprawkach prostokątnych, nieco kanciastych. Zarówno damskie, jak i męskie okulary korekcyjne powinny być dobierane zgodnie z taką zasadą. Ale oczywiście - podstawowym kryterium wyboru powinien być indywidualny gust i dopasowanie oprawek do swojego stylu. Nie należy ograniczać się do jednej pary okularów - można pokusić się o zakup kilku oprawek, np. do pracy czy na mniej zobowiązujące okazje.

Okulary korekcyjne czy soczewki?

Noszenie okularów korekcyjnych nie sprawdza się w każdej sytuacji. Wystarczy wyobrazić sobie, jak problematyczne może być uprawianie sportu w okularach czy spacer podczas deszczowej pogody. W takich sytuacjach najlepiej sprawdzają się soczewki kontaktowe. Można je dopasować do rozmaitych wad wzroku - krótko - i dalekowzroczności, prezbiopii, a nawet astygmatyzmu. Są idealne dla osób prowadzących aktywny styl życia. Dzięki soczewkom jednodniowym bardzo ekonomiczne okazuje się być okazyjne noszenie soczewek. Z kolei osoby stale korzystające z takiej formy korekcji wzroku zazwyczaj decydują się na soczewki o dłuższym trybie noszenia. Każdy rodzaj soczewek można zakupić w sklepie BezOkularow.pl. Ten jeden z największych sklepów internetowych z soczewkami oferuje wyłącznie produkty wysokiej jakości, dostępne w atrakcyjnych cenach. W sklepie można także zakupić wszystkie niezbędne akcesoria, takie jak płyny do czyszczenia czy pojemniczki do przechowywania. Klienci sklepu mogą także liczyć na atrakcyjne rabaty i ekspresową wysyłkę.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz