Najnowsze artykuły

Od jakiego wieku dziecko powinno mieć...

Jesteś świadomym rodzicem i chcesz, aby Twoje dziecko uczyło się odpowiedzialności i rozsądnego dysponowania środkami pieniężnymi już od...

Czytaj Więcej

Implanty zębowe - nowoczesny sposób na zdrowy uśmiech

Ubytki w uzębieniu to problem, który da się rozwiązać nie tylko protezą. Szansą na odzyskanie pełnego uśmiechu stały się implanty zębowe, które  zrewolucjonizowały metody leczenia. Dostępnych jest kilka rodzajów implantów, które dobierane są w zależności od potrzeb pacjenta.

Zdrowe i piękne zęby to niewątpliwie jeden z najważniejszych elementów naszego wizerunku. Każdy z nas chciałby wzbudzać pozytywne emocje pięknym uśmiechem i nie obawiać się, że ktoś zauważy ubytek w naszym uzębieniu. Jaka metoda jest najlepsza, aby odzyskać uśmiech i co za tym idzie pewność siebie?

Implanty zębowe - z czym to się je?

Medycyna z roku na rok podsuwa nam nowe rozwiązania, które mają na celu przywrócenie pacjentowi pełnego uśmiechu. Jednym z takich rozwiązań są implanty zębowe. Metoda ta staje się coraz bardziej popularna, ponieważ implant to nic innego jak sztuczny korzeń, który ma za zadanie pełnić taką samą funkcję jak naturalny. Na podstawie korzenia wykonanego z tytanu umieszcza się koronę, która zastępuje ząb.

Korona powinna pasować kształtem i kolorem do naszych zębów. Obecnie gabinety stomatologiczne proponują różne rodzaje koron jak np. akrylową, metalową lub ceramiczną. Jednak wszystkie te korony pozostawiają wiele do życzenia. Ich wady to m.in nieestetyczność, nietrwałość, czy wysoka cena.

Najlepszym wyborem staje się więc korona cyrkonowa, która nie tylko świetnie się prezentuje, ale jest również bardzo wytrzymała.

korona cyrkonowa

Jak wygląda zabieg, jeśli decydujemy się na implanty zębowe?

Chociaż opis zabiegu nie brzmi zachęcająco, to warto pamiętać, że jest on zupełnie bezbolesny. Przy tego typu metodach uzupełniania uzębienia stosuje się znieczulenie, lub na prośbę pacjenta zabieg może zostać wykonany w senoneglezji.

Na samym początku lekarz wywierca dziurę w kości, aby zrobić miejsce na implant zębowy. Następnie w okresie gojenia dochodzi do zrośnięcia się sztucznego korzenia z kością. Czas trwania tego procesu różni się w zależności od pacjenta. Drugim etapem zabiegu jest wkręcenie śruby gojącej. Na koniec lekarz zakłada filar protetyczny, na którym mocowana jest korona.

W efekcie mamy sztuczny ząb, który wygląda jak naturalny. Cały ten proces jest oczywiście poprzedzony szczegółową diagnostyką i planowaniem.

Implanty zębowe - Kraków

Bardzo ważne jest, aby szybko reagować w przypadku utraty zęba. Nawet pojedynczy ubytek może przynieść nieoczekiwane skutki. Jeśli już zdecydujesz się na implanty zębowe, które zakładane są w Centrum Stomatologii CDC w Krakowie pamiętaj żeby nie czekać z tym zbyt długo.

Implanty zębowe mają bardzo szerokie zastosowanie. Ta metoda leczenia sprawdzi się nie tylko w przypadku braku pojedynczego zęba, ale również, kiedy utraciłeś grupę zębów. Zakładany jest wtedy most protetyczny na implantach, który daje dużo lepszy efekt niż ruchome protezy. 

Ubytek w uzębieniu to nie koniec świata. Obecnie na rynku pojawia się coraz więcej rozwiązań, które w naturalny i trwały sposób pozwalają znów cieszyć się pięknym uśmiechem.