Najnowsze artykuły

Praca w domu – czy to rozwiązanie dla...

Praca w domu może być doskonałym wyjściem dla kogoś, kto potrzebuje dodatkowych pieniędzy. Może być to zarówno typowa praca chałupnicza, jak i...

Czytaj Więcej

Sprężarki Turbocor – dlaczego warto w nie zainwestować?

Rozwój technologiczny obecnie nikogo nie dziwi. Na rynku cały czas pojawiają się nowe urządzenia oraz pionierskie pomysły, które mają za zadanie usprawnić pracę oraz przemysł. Jedna z największych rewolucji przemysłowych miała miejsce w pierwszej połowie XIX wieku. W drugiej połowie tego stulecia pojawiły się wynalazki, które zrewolucjonizowały świat. Były to między innymi telefon, czterosuwowy silnik spalinowy, fonograf czy maszyna do pisania. Dzisiaj nikogo już nie dziwią te przedmioty. Dodatkowo cały czas produkowane są nowe narzędzia, które poprawiają jakość naszego życia. Tak też jest w przypadku sprężarek Turbocor, które w innowacyjny sposób wpływają na wydajność przemysłu.

Do czego służą sprężarki Turbocor?

Sprężarki to maszyny energetyczne, które podwyższają ciśnienie gazu lub wymuszają jego przepływ. Stosuje się je w momencie, gdy zależy nam na zwiększeniu gęstości gazu, podniesieniu jego ciśnienia oraz temperatury. Obecnie na rynku najlepsze modele tych urządzeń produkuje firma inżynierska Energycool, która powstała w Krakowie. Jest to niezaprzeczalny lider w tej branży, którego głównym celem jest zapewnienie klientom dostęp do urządzeń najwyższej klasy. Przedsiębiorstwo zatrudnia najlepszych inżynierów, techników, automatyków oraz projektantów, dzięki czemu produkuje narzędzia wysokiej jakości. Jednym z produktów firmy jest sprężarka Turbocor. Są to sprężarki odśrodkowe, bardzo efektywne, wydajne oraz ekologiczne. Najczęściej stosuje się w agregatach wody lodowej w systemach klimatyzacyjnych, ale nie tylko.

Zalety sprężarek Turbocor

Urządzenia firmy Enerycool  to pionierskie, pierwsze na świecie bezolejowe sprężarki. Wyposażone są w magnetyczne łożyska. Podczas projektowania sprężarek zostały zastosowane najnowsze rozwiązania technologiczne. Dzięki temu użytkownicy mogą cieszyć się wysoką wydajnością i efektywnością. Istotny jest także niski poziom hałasu. Sprężarki Turbocor są bardziej ekologiczne niż inne chłodnicze rozwiązania (np. klimatyzacja z zastosowaniem freonu). Obecnie wiele firm decyduje się na wprowadzenie rozwiązań, które pomogą chronić naszą planetę. Z tymi urządzeniami jest to bardzo proste. Oznacza to, że teraz każdy może mieć realny wpływ na polepszenie warunków środowiska naturalnego.

Bezolejowe sprężarki najczęściej są stosowane w systemach chłodniczych. Ich zadaniem jest chłodzenie dla komfortu, przechowywanie lodu oraz odzyskiwanie ciepła. Istotne jest, że można je bez problemu połączyć z systemem sterowania. Dodatkowo specjalny serwis komputerowy kontroluje cały system pod kątem aż 150 różnych parametrów. Kolejne zalety to między innymi możliwość pracy zdalnej czy mniejszy pobór mocy. 

Zastosowanie sprężarek w przemyśle

Sprężarki są stosowane głównie w przemyśle. Można je wykorzystywać jako napęd różnego rodzaju narzędzi np. kluczy pneumatycznych, szlifierek czy wiertarek. Prawdopodobnie mało kto wie, że nawet w naszych domowych gospodarstwach często je używamy, np. w najzwyklejszych chłodziarkach, suszarkach do włosów, odkurzaczach czy wentylatorach.