Zastosowanie taśm przenośnikowych w przemyśle

Przemysł korzysta z rozmaitych rozwiązań, a wśród nich należy wskazać choćby taśmy przenośnikowe. Kiedy i jakie wykorzystują właściciele firm produkcyjnych?

Proces produkcji jest złożony. W przypadku poszczególnych jego etapów konieczne jest zastosowanie taśm przenośnikowych, gdyż ułatwiają one transport produktów. Wystarczy wyobrazić sobie produkcję kanapek, aby zrozumieć, jak dużą rolę w zakładzie produkcyjnym odgrywają maszyny. W takiej sytuacji to pieczywo będzie powoli przesuwać się na taśmie maszyny, zaś pracownicy – zgodnie z recepturą – będą nakładać kolejne produkty.

Na powyższym przykładzie śmiało można jednak powiedzieć, że taśmy przenośnikowe mają zastosowanie we wszystkich zakładach produkcyjnych, w których znajdują się maszyny zaprojektowane z myślą o transportowaniu produktów. Aby jednak sprawdzały się one, konieczne jest ich właściwe dopasowanie.

Które gałęzie przemysłu korzystając z taśm przenośnikowych?

Taśmy przenośnikowe to element maszyny transportującej. W efekcie ich producenci dostarczają je firmom działającym w m.in. w takich branżach, jak:

  • spożywcza – firmy produkujące ciastka najczęściej korzystają z taśm przenośnikowych pozwalających na formowanie surowego ciasta,
  • drzewna – tu są wykorzystywane taśmy przenośnikowe, które pozwalają na bezpieczną produkcję np. paneli czy pływ wiórowych,
  • metalowa – chodzi przede wszystkim firmy zajmujące się produkcją blachy, gdyż to właśnie one korzystają z taśm przenośnikowych służących do nawijania wyrobów,
  • motoryzacyjna – taśmy gumowe znajdujące zastosowanie w tym przemyśle pozwalają na transport m.in. podzespołów potrzebnych do produkcji pojazdów.

Poszczególne taśmy przenośnikowe muszą być przy tym dostosowane do rodzaju transportowanego produktu. Przykładowo taśmy gumowe, które znajdują zastosowanie w przemyśle spożywczym, muszą być pokryte odpowiednimi powłokami tak, aby w kontakcie z żywnością, nie doprowadziły do jej skażenia.

Co wiemy o taśmach przenośnikowych i gumowych?

Firma WHM, czyli Wilhelm Herm. Müller Polska, nie działa na rynku od kilku dni czy miesięcy – za nami stoi wieloletnie doświadczenie. To właśnie dzięki niemu nasi specjaliści są w stanie doradzić każdemu zainteresowanemu przedsiębiorcy w zakresie odpowiednich taśm. W stałej sprzedaży posiadamy bardzo szeroki wybór taśm. Nasi klienci zamawiają m.in. taśmy gumowe, modularne, napędowe czy przenośnikowe.

Nie wiesz, jakie taśmy przenośnikowe powinieneś zakupić do maszyny, którą posiadasz? Nie szkodzi– pomożemy ci. Po uzyskaniu odpowiedzi na pytania, nasi specjaliści będą w stanie odpowiedzieć napytanie, która taśma spełni wszystkie oczekiwania. Taką pomocą służymy na każdym etapie zakupów w naszej firmie.

Materiał partnera zewnętrznego