Najnowsze artykuły

Węże flex: 3 istotne uwagi

​Węże elastyczne flex różnią się od zwykłych wieloma cechami konstrukcji i zastosowaniami. Choć w zależności od przeznaczenia mogą być wykonane z...

Czytaj Więcej

Profesjonalne układanie kwiatów - 2 sposoby

Kwiaty są ozdobą każdego wnętrza , nadają wnętrzu niepowtarzalnego wyglądu . Każda kobieta lubi mieć domu kwiaty w wazonie , ale nie każda wie jak je układać tak by wyglądały ciekawie.

Kwiaty mogą stanowić fikuśne kompozycje takie jak tworzą w kwiaciarni internetowej np. w Warszawie Wystarczy tylko odrobinę wysiłku i dobrej chęci , aby przemienić bukiet w piękną aranżację która ozdobi nasze wnętrze . Kwiaty sprawią że Wasze wnętrza będą bardziej radosne i pozytywne . Kwiaty wnoszą do każdego domu pozytywną energię . Oto kilka rad  jak stworzyć piękną kompozycję z kwiatów . Nie wystarczy włożyć kwiatów do wazonu , trzeba wiedzieć jak je odpowiednio ułożyć.  Po pierwsze przed ułożeniem kwiatów do wazonu najlepiej jest dobrze wymyć wazon detergentem tak by zabić bakterie które skracają żywotność kwiatów. Nalewamy wody do wazonu czy naczynia w którym mają stać , a następnie obcinamy dolne liście bądź kolce tak by w wodzie były same łodygi. Łodygi podcinamy na samym końcu tak ok. 1 cm pod kontem.

Najlepiej jest także odpowietrzyć kwiaty poprzez zanurzenie końcówki łodygi na 30 sekund we wrzątku a następnie wsadzić szybko do wazonu z zimna wodą. Kwiaty w wazonie układamy zawsze w tym samym kierunku , zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Kwiaty układaj pojedynczo. Możemy także uzupełnić  bukiet dodatkami, dodatki wkładaj pomiędzy kwiaty, tak by dodatki nie przysłaniały bukietu. Kolejną metodą jest układanie bukietów w ręce. Robimy wszystko dokładnie tak samo jak na początku , począwszy od oczyszczenia i kończąc na odpowietrzeniu łodyg. Po wykonaniu takiego zabiegu układamy kwiaty w ręku , każdy kwiat oddzielnie i w tym samym kierunku. Zacznij od największych kwiatów. Wypełniaj bukiet coraz to mniejszymi kwiatami, nadając aranżacji głębię. Takie metody i techniki , które skutkują potem przepięknymi kompozycjami  stosują w kwiaciarniach w Grodzisku Mazowieckim, dzięki takim technikom układania kwiatów jak i wielkiej fantazji powstają cudowne aranżacje kwiatowe.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz