Najnowsze artykuły

Czynnik ludzki w organizacjach lotniczych...

Bezpieczeństwo w branży lotniczej jest priorytetem – wystarczy jeden błąd, by stała się tragedia, która będzie dotyczyć wielu osób. Jak...

Czytaj Więcej

Co musisz wiedzieć przed zakupem wyciągarki samochodowej

Wyciągarki samochodowe to dla jednych zupełnie zbędny element wyposażenia, dla innych jeden z koniecznych „bajerów”, podkreślających terenowy charakter pojazdu, zaś dla licznej grupy poważnych użytkowników to jeden z czynników zapewniających bezpieczeństwo w czasie jazdy i pracy w ciężkim terenie. Dlatego decydując się na instalację wyciągarki samochodowej warto wiedzieć, na jakie elementy zwrócić uwagę przy jej kupnie.

Czym powinna charakteryzować się dobra wyciągarka?

Wyciągarka powinna być przede wszystkim odpowiednio dobrana do przewidywanego obciążenia roboczego z uwzględnieniem pracy w ciężkich warunkach. Dlatego warto wybrać nie taki model, którego uciąg odpowiada dokładnie masie auta, lecz mocniejszy – tak, by możliwe było wyciągnięcie pojazdu także w trudnych warunkach terenowych. W dobry sprzęt warto zaopatrzyć się wtedy, kiedy przewiduje się jego wykorzystanie także do wyciągania innych obiektów, np. zakopanych przyczep.

Jeśli natomiast wyciągarka ma służyć jako pomoc w wydobyciu auta z błota lub rowu na utwardzoną drogę, wystarczy sprzęt o mniejszej mocy. W taki model mogą się zaopatrzyć nie tylko kierowcy typowych aut terenowych, ale także mieszkający na wsiach i przedmieściach użytkownicy wszelkiego rodzaju SUV-ów i crossoverów. Niewielkich rozmiarów, ukrytą w zderzaku wyciągarkę poleca się posiadaczom niektórych, większych aut typowo osobowych, np. vanów, miniwanów, dużych sedanów i kombi. W przypadku tych aut urządzenie może być jeszcze przydatniejsze, niż w przypadku podwyższonych pojazdów z napędem na cztery koła, ponieważ w razie wypadnięcia z drogi lub utknięcia w przeszkodzie bardzo ułatwią samodzielne wydostanie się z tarapatów. Przed zakupem warto jednak sprawdzić, czy auto pozwala na instalację tego typu wyposażenia. Jeśli tak, potencjalne korzyści mogą być ogromne. Więcej na temat zalet instalacji wyciągarek samochodowych można przeczytać w artykule: Kiedy może pomóc wyciągarka samochodowa?

Dobrej jakości wyciągarka pochodząca od renomowanego producenta zaopatrzona jest w przekładnie planetarne, dynamiczne hamulce oraz dobrej jakości zblocza i szekle. Zapewniają one trwałość na lata oraz znacznie zmniejszą ryzyko awarii w najmniej odpowiednim momencie. Wysoką jakością i niezawodnością charakteryzują się wyciągarki samochodowe Dragon Winch.

 

Materiał zewnętrzny