Jak na opłacalność sprowadzania aut wpłynęła nowa akcyza?

Już od kilku miesięcy obowiązuje nowa stawka akcyzy na samochody używane sprowadzane z zagranicy. Niestety, nie zmalała, ale wzrosła, dzięki czemu kupowanie samochodów z innych krajów stało się mniej opłacalne.

W Polsce wiele osób kupuje samochody sprowadzane z zagranicy, w szczególności z Niemiec, Holandii, Belgii, a także innych krajów zachodniej Europy. Wraz z otwarciem naszych granic po wejściu do Unii Europejskiej import pojazdów używanych znacznie się zwiększył. Teraz, po wprowadzeniu nowych stawek akcyzowych, znów może zmaleć.

Czy warto kupować auto sprawdzone?

Gdy chcemy zakupić samochód używany, wtedy na pewno spotkamy się także z autami zagranicznymi. Są one sprowadzane do kraju przez firmy specjalizujące się w tej dziedzinie lub też przez osoby prywatne, którym udało się znaleźć ciekawą okazję i chcą na niej zarobić.

Niestety, nie zawsze okazyjna cena jest popłatna. W większości przypadków samochody używane z zagranicy mają przynajmniej przekręcony licznik, a zdarza się też, że sprzedawane są jako pojazdy w świetnym stanie, chociaż są powypadkowe czy po zalaniu. Gdy chcemy zdecydować się na zakupienie pojazdu sprowadzonego, powinniśmy zawsze dokładnie zapoznać się z jego stanem technicznym, ponieważ w przeciwnym przypadku może się okazać, że przepłaciliśmy za pojazd, który praktycznie w ogóle nie powinien trafić na drogi.

Co zamiast zakupu samochodu?

Jeżeli doceniasz komfort podróży samochodem, ale nie chcesz płacić dużo za jego zakup, a przy tym mieszkasz w Warszawie, warto zapoznać się z nową usługą car sharingu, która organizowana jest przez 4mobility.pl. To innowacyjna forma wypożyczenia samochodu na minuty, która nie wymaga bezpośredniego kontaktu z wypożyczalnią – wszystko załatwiamy za pośrednictwem aplikacji.

Razem z 4mobility.pl nie musimy obawiać się o koszty zakupu pojazdu oraz jego ubezpieczenie, nie płacimy też za naprawy i paliwo. Po prostu rezerwujemy pojazd, wsiadamy do niego i dojeżdżamy do celu, zostawiając go na jednym ze wskazanych parkingów. To wszystko już od 41 groszy za 1 minutę jazdy!

Materiał partnera zewnętrznego