Dlaczego samochody luksusowe pobudzają wyobraźnię?

Jechałeś kiedyś naprawdę luksusowym samochodem? Jeśli tak to wiesz, o czym jest ten artykuł, a jeśli nie to na pewno takim autem masz ochotę się przejechać. Nie chodzi bynajmniej o prestiż. Na torze wyścigowym samochody luksusowe najczęściej zamieniają się w bestie. Czy właśnie dlatego tak mocno pobudzają wyobraźnię?

W luksusie naprawdę można się rozpływać

O luksusie można rozmawiać albo się w nim rozpływać. Nie ma pośredniej drogi. W XXI wieku luksus zbliżył się do ludzi. Dla coraz większej części z nas stał się dostępny wręcz na wyciągnięcie ręki. Stało się tak między innymi dzięki motoryzacji. Sprzedaż samochodów luksusowych w ostatnich latach rośnie niezwykle dynamicznie. Nie ma się czemu dziwić. Jakość i prestiż zawsze były w cenie. Tak dosłownie, jak i w przenośni.

Piękno jedzie z szybkością w parze

Luksus bywa dostojny. Bywa, gdyż pod maską Volvo S60 POLESTAR 2.0 drzemie aż 367 KM mocy, uzbrojone w niezwykle wydajny napęd na wszystkie koła dostarczany przez firmę Borg Warner. Z silnikiem współpracuje 8 – stopniowa, automatyczna skrzynia biegów, co pozwala uzyskać aż 470 Nm momentu obrotowego. Maksymalnie rozpędzone S60 POLESTAR przypomina sunącą po tafli morza torpedę z tą różnicą, że jej celem jest długa i przyjemna podróż z wykorzystaniem niebagatelnych możliwości tej sportowej limuzyny Volvo. Na tym właśnie polega fenomen, a właściwie jeden z fenomenów samochodów luksusowych – gwarantują unikalne wrażenia za kierownicą, łącząc je równocześnie z wysmakowanymi doznaniami płynącymi z wnętrza limuzyny, bądź ekskluzywnego SUV'a. 

Motoryzacyjna filozofia tworzenia

Producenci aut działający w segmencie premium muszą rok do roku mierzyć się z rosnącymi oczekiwaniami klientów. Wymaga to innego podejścia do projektowania wypuszczanych na rynek modeli, wymaga określonej strategii. Dzięki temu można zrozumieć, skąd bierze się na przykład elegancki minimalizm w formie połączony z umiejętnym wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów, czym szczyci się Volvo na swojej stronie poświęconej temu, czym jest… luksus: http://www.volvocars.com/pl/o-nas/nasz-swiat/nasza-definicja-luksusu

Samochody luksusowe urzeczywistniają marzenia

Jedną z często zapominanych cech luksusu jest stosowana w praktyce zasada pierwszeństwa. O co chodzi? Technologie, które są stosowane w najnowszych modelach samochodów luksusowych często są wykorzystywane w motoryzacji po raz pierwszy. Tak naprawdę przecierają szlaki. Dzięki temu nie tylko osiągi luksusowych samochodów mogą budzić podziw, lecz także poziom ich bezpieczeństwa, udogodnienia dla kierowcy oraz podróżujących, zaawansowane możliwości komunikacji za pośrednictwem multimedialnych technologii. Luksus ma różne oblicza. Najważniejsze jest jednak, by był subtelnie, choć realnie dostrzegalny każdym ze zmysłów. Luksus powinien uwodzić.

Co oznacza luksus w samochodzie?

Odpowiednim przykładem pozwalającym zrozumieć jak szerokim pojęciem jest luksus w samochodzie i jak się powinien przejawiać jest najnowsze Volvo XC 90. Standardowe wyposażenie tego modelu obejmuje między innymi tak zaawansowane rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa jak systemy SIPS (SIDE IMPACT PROTECTION SYSTEM) – zabezpieczający przed skutkami uderzeń bocznych oraz WHIPS (WHIPLASH PROTECTION SEATING SYSTEM) – zabezpieczający przed urazami kręgosłupa szyjnego, a za dodatkową opłatą można spełnić swoje motoryzacyjne kaprysy i wyposażyć ów pojazd w ekskluzywny system audio PREMIUM SOUND BOWERS & WILKINS. Jego brzmienie zadowoli nawet melomanów. Połączenie takich elementów z niezwykle precyzyjnym prowadzeniem, momentami wybitnymi wręcz osiągami daje sumaryczny efekt, którego nie da się zastąpić pierwszym, lepszym substytutem. 

Samochody luksusowe napędzają rozwój motoryzacji

Samochody luksusowe kreują to, czym tak naprawdę jest współczesna motoryzacja. Łamią stereotypy, kreują trendy, a ich premiery są wydarzeniem samym w sobie. Dzięki temu nadal pobudzają wyobraźnię i widać, że mają na to coraz większą ochotę!

Materiał partnera