Finanse jako droga do sukcesu zawodowego

Księgowych bardzo często pokazuje się jako symbol ludzi nudnych, zakochanych w rutynie i ogólnie nieciekawych tak bardzo, że bardziej się nie da, albowiem ich profesja jest wyjątkowo nudna. Finansiści mogą się jednak tylko roześmiać, bo faktycznie są to ludzie bardzo skupieni na swojej branży, ale dzięki temu ich sytuacja zawodowa jest naprawdę dobra. Nie tylko nie mają problemów ze znalezieniem pracy, ale mogą liczyć na naprawdę interesujące propozycje i dobre zarobki.

Ludzie nie lubią cyferek

Zawód finansisty wywodzi się z tego, że większość osób nie najlepiej radzi sobie z liczbami, a zaawansowane arkusze kalkulacyjne, chleb powszedni dzisiejszego przedsiębiorcy, są dla nich bardzo poważnym wyzwaniem. W związku z tym konieczny jest ktoś, kto pozna odpowiednie przepisy prawa, pozna narzędzie do prowadzenia księgowości i będzie w stanie sprawnie poruszać się po wszystkich procedurach. Księgowy jest na wagę złota.

Rozwój zawodowy jest niezbędny

Już postudiach praca może być zupełnie przyzwoita i  zapewnić finansiście prestiż i dobre zarobki. Ale by swoją pozycję utrzymywać i jeszcze poprawiać, konieczne jest ciągłe podnoszenie swoich kwalifikacji. Świat finansów ciągle się zmienia i trzeba za tym nadążać, bo w przeciwnym razie się zginie.

Osoby myślące o finansach w sposób poważniejszy, bardzo często decydują się na specjalistyczne kursy CIMA, dzięki którym uzyskują dodatkowe kwalifikacje z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem, a do tego otrzymują dyplom uznawany praktycznie na całym świecie. The Chartered Institute of Management Accountants to instytucja przyznająca certyfikat swojego imienia, która posiada blisko ćwierć miliona członków na całym świecie I promuje ich rozwój zawodowy.

Jak zdobyć kwalifikacje do pracy w finansach ?

Zdobycie kwalifikacji The Chartered Institute of Management Accountants nie jest oczywiście proste, ponieważ trzeba zdać 17 rożnych egzaminów o bardzo szerokiej tematyce. Chodzi o to, by kursant posiadał wiedzę teoretyczna odnośnie działania przedsiębiorstwa, a dodatkowo umiał wprowadzać konkretne rozwiązania w życie. The Chartered Institute of Management Accountants realnie zapewnia te zdolności i dlatego jest tak ceniony na całym świecie. Już nawet osoby uczące się są wysoko cenione na rynku pracy. Warto podkreślać, że certyfikat The Chartered Institute of Management Accountants może mieć wymiar krajowy lub międzynarodowy. Wszystko zależy od języka, w którym podejmie się naukę i będzie się zdawać egzaminy. Jeśli zdecydujemy się na język angielski, będziemy mieli możliwość przedstawienia naszego certyfikatu pracodawcom praktycznie na całym świecie, dzięki czemu nie trzeba się przejmować tym, czy inne nasze kwalifikacje są uznawane za granicą. Ten jeden certyfikat w zupełności wystarcza.

Zagadnienia finansowe

Zarządzanie

W certyfikacie The Chartered Institute of Management Accountants najważniejsze są aspekty związane z prowadzeniem firmy, co przekłada się po prostu na fakt, że osoba kończąca szkolenie sama jest w stanie sprawnie prowadzić przedsiębiorstwo. W kwestii finansów ważniejsze jest to, że specjalista jest w stanie doradzać w kwestii odpowiedniej organizacji przedsiębiorstwa swojego klienta. Są to niezwykle cenione na rynku pracy kompetencje i w zasadzie żaden finansista posiadający takie kompetencje nie ma najmniejszego problemu ze zdobywaniem ciekawych stanowisk pracy.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat kariery w finansach i ułatwić sobię drogę do wymarzonej pracy? Odwiedź stronę pracafinansekrakow.pl