Najnowsze artykuły

Montaż okna dachowego bez zdejmowania...

Marzysz o poddaszu pełnym naturalnego światła? Pragniesz nocą podziwiać gwiazdy z sypialni bez konieczności wychodzenia z domu? Montaż okna dachowego...

Czytaj Więcej

Jak często dbasz o swój wzrok i uśmiech?

Wizyty kontrolne pomagają nam pozostać jak najdłużej w zdrowiu i na bieżąco leczyć ewentualne choroby. To bardzo istotne, aby systematycznie odwiedzać lekarzy specjalistów, a nie tylko w przypadku, gdy nam coś dolega.

 

Stomatolog nie taki straszny, jak go malują!

Aby zachować zdrowe zęby, nie wystarczy domowa higiena jamy ustnej. Szczotkowanie, nitkowanie i płukanie ust to podstawa codziennej pielęgnacji, ale nie możemy też zapominać o wizytach kontrolnych u dentysty. Aby zapobiec próchnicy i innym przykrym dolegliwościom jamy ustnej, musimy odwiedzać swojego stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Dzięki temu, będziemy mogli leczyć ewentualne choroby w ich wczesnym stadium – a im wcześniej, tym lepiej!

Profilaktyczne badanie zębów polega na ocenie ogólnego stanu naszej jamy ustnej, począwszy od usunięcia kamienia nazębnego do zdiagnozowania zapalenia miazgi zęba i podjęcia leczenia kanałowego. Lepiej zapobiegać chorobom, zanim się ich nabawimy, ponieważ profilaktyka jest lepszym rozwiązaniem, niż późniejsze kosztowne leczenie. Warto zaznaczyć, że Polska medycyna jest znana na całym świecie, także nie musimy bać - jesteśmy w dobrych rękach (upewnij się na: http://4healthtravel.com/why-medical-travel-to-poland)!

 

Jak często chodzić do dentysty?

W zależności od ogólnego stanu zdrowia, wieku, prowadzonego trybu życia i warunków, w jakich mieszkamy czy pracujemy, kontrole zębów powinniśmy wykonywać średnio co cztery miesiące/pół roku. Oczywiście nie dotyczy to osób, które wymagają specjalistycznego leczenia, np. noszą aparat ortodontyczny – ich wizyty ustalane są indywidualnie (dowiedz się więcej na: http://www.pro-orto-dent.pl/oferta.html).

Dla niektórych częste wizyty u dentysty mogą wydawać się męczące lecz należy wiedzieć, że im częściej się kontrolujemy, tym rzadziej będziemy w przyszłości odwiedzać gabinet stomatologiczny. Istotną kwestią jest też to, że za wizyty profilaktyczne nie trzeba płacić.

wizyta u dentysty

Jak często badasz wzrok?

Wzrok powinniśmy badać, nie tylko w przypadku, gdy odczuwamy dyskomfort oczu, tj. zaczerwienienie, łzawienie, pieczenie czy obawiamy się zapalenia spojówek. W dzisiejszych czasach często mamy styczność z komputerem i urządzeniami, które mogą osłabiać nasze oczy, dlatego warto badać je profilaktycznie. Dorosłe osoby powinny badać wzrok przynajmniej raz na dwa lata. W wieku średnim (ok 40/50 roku życia) rozwijają się takie choroby, jak jaskra i zaćma. Nieleczone mogą prowadzić do całkowitej utraty wzroku. Tak samo, jak w przypadku indywidualnego leczenia stomatologicznego u niektórych osób, tak też w przypadku cukrzyków, chorych na reumatyzm, stwardnienie rozsiane, itd., badanie wzroku powinno być częstsze, niż u „przeciętnych” pacjentów.

 

Jak wygląda badanie wzroku?

Na początku lekarz przeprowadza z nami rozmowę, w której przedstawimy powody naszej wizyty. Ważne też, aby wspomnieć o ewentualnej wadzie wzroku i chorobach, które mogły wywołać skutki uboczne, albo zaburzenia wzroku. Jeśli nosimy okulary, albo soczewki także powinniśmy je pokazać lekarzowi, ponieważ może zaproponuje nam lepsze rozwiązania. Obecnie na rynku jest wiele produktów, dzięki którym nasze oczy są mniej podatne na czynniki zewnętrzne (np. http://avm4you.pl/nowosci/gcl/).

Podstawowe badanie wzroku obejmuje: komputerowe badanie wzroku, ostrość wzroku, ciśnienie wewnątrz oka oraz badanie całego oka. Oprócz tego możemy wykonać dodatkowe badania wzroku, do których należy: USG oka, ultraszerokokątne badanie dna oka, badanie obrazowe oka oraz badanie pola widzenia.

Nie zwlekaj, badaj się!

Komentarze (0)

Zostaw komentarz