Najnowsze artykuły

Węże flex: 3 istotne uwagi

​Węże elastyczne flex różnią się od zwykłych wieloma cechami konstrukcji i zastosowaniami. Choć w zależności od przeznaczenia mogą być wykonane z...

Czytaj Więcej

Jakie urządzenia AGD wybrać do minimalistycznej kuchni?

Aranżacja i wyposażenie minimalistycznej kuchni to duże wyzwanie, a szczególnie wówczas, gdy chodzi o wybór sprzętów AGD, które nie będą kłóciły się z ascetycznym charakterem pomieszczenia. Jakie urządzenia wybrać?

Zabudowa to klucz do sukcesu

W przypadku minimalistycznych wnętrz najlepiej sięgać po urządzenia do zabudowy, wówczas większość z nich w całości skryje się w szafkach i nie będą rzucały się w oczy. Tak będzie w przypadku zmywarki lub lodówki, które to urządzenia są zabudowywane w całości (łącznie z drzwiczkami). Nieco inaczej jest w przypadku piekarników oraz kuchenek mikrofalowych do zabudowy, ale te urządzenia również wyglądają dość dyskretnie, gdy umieścimy je w zabudowie kuchennej.

By urządzenia AGD w kuchennej zabudowie były subtelne i nie rzucały się w oczy, warto dobrać je pod kolor samych szafek. Jeśli planujemy białe meble kuchenne, to rozejrzyjmy się za białymi sprzętami do zabudowy – nie brak rozwiązań w tym kolorze, ale też w czerni i szarości, a nawet w odcieniu kremowym.

Urządzenia wolnostojące warto ograniczyć do minimum

Nie wszystkie urządzenia kuchenne uda się zabudować. Drobne sprzęty AGD to urządzenia wolnostojące i z tym faktem trzeba się pogodzić. Jeśli chcemy zachować minimalistyczny charakter wnętrza, to warto postawić na spójność kolorystyczną. Ascetyczne kuchnie bardzo często są białe lub czarno-białe i AGD do takich wnętrz również warto dobrać pod kolor, który dominuje w pomieszczeniu. To może być kolor ścian, blatu kuchennego lub szafek – byle zyskać spójny efekt wizualny.

Nie można też przesadzać z ilością urządzeń AGD. W minimalistycznym wnętrzu kluczowy jest umiar, dlatego na wierzchu pozostawmy to, co niezbędne i bardzo często użytkowane – na przykład czajnik elektryczny i ekspres do kawy. Całą resztę urządzeń warto schować do szafek, by nie zagracały pomieszczenia.

Minimalizm w kuchni a okap kuchenny

O ile lodówkę lub zmywarkę łatwo ukryć w całości przed oczyma patrzących osób, o tyle okapy kuchenne są zdecydowanie bardziej zauważalne. Wyjątkiem jest tylko i wyłącznie okap do zabudowy. Nowoczesnym i designerskim rozwiązaniem może być okap do zabudowy w blacie kuchennym, ale to stosunkowo drogie rozwiązanie. Znacznie lepszą opcją, o ile w kuchni będą szafki wiszące, wydaje się okap szafkowy.

Okap szafkowy niemal w całości jest ukryty w szafce kuchennej. Może być wysuwany lub nie, ale jego największą zaletą jest dyskretny i niemal niezauważalny charakter. Taki okap może pozostawać niezauważony aż do momentu, gdy zostanie włączony. https://www.morele.net/agd/agd-do-zabudowy/okapy-szafkowe-267/

Płyta grzewcza do minimalistycznej kuchni

Minimalistyczne wnętrza kojarzą się głównie z nowoczesnymi rozwiązaniami, jak płyty indukcyjne i to faktycznie bardzo dobry wybór do kuchni o tak skromnym designie. Jednak nie wszędzie można zastosować płytę indukcyjną i nie każdy chce korzystać akurat z tego rozwiązania. Wiele osób preferuje jednak gotowanie na gazie, ale klasyczne kuchenki gazowe niewiele mają wspólnego z ascetycznym designem.

Rozwiązanie jest oczywiste – możemy zdecydować się na płytę gazową. Płyty gazowe do zabudowy są dyskretne i mogą być naprawdę fajną ozdobą wnętrza. Są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych, co umożliwia dobranie odpowiedniego modelu do kolorystyki kuchni lub innych urządzeń AGD. Płyty gazowe nie są również drogie, co jest kolejnym powodem, który sprawia, że warto po nie sięgnąć. https://www.morele.net/agd/agd-do-zabudowy/plyty-gazowe-243/ To sprawdzone rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym domu lub mieszkaniu, o ile mamy w nim dostęp do odpowiedniej instalacji gazowej.

Aranżacja kuchni to duże wyzwanie, a szczególnie wówczas, gdy zależy nam na osiągnięciu określonego efektu wizualnego bez utraty funkcjonalności. Minimalizm to popularny trend, który jest jednocześnie dość trudny do wdrożenia, gdy jest się przyzwyczajonym do otaczania się wieloma przedmiotami i urządzeniami. Wszystko jednak można pogodzić i osiągnąć zamierzony efekt. Czasami jest to kwestia poszukania nowych rozwiązań, a czasami rezygnacji z pewnych przedmiotów. Mimo wszystko warto dążyć do urządzenia kuchni w tym konkretnym stylu, gdyż odpowiednio wykończona prezentuje się świetnie i łatwo w niej utrzymać codzienny ład.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz