Najnowsze artykuły

Węże flex: 3 istotne uwagi

​Węże elastyczne flex różnią się od zwykłych wieloma cechami konstrukcji i zastosowaniami. Choć w zależności od przeznaczenia mogą być wykonane z...

Czytaj Więcej

Jesienny przedpokój – jak urządzić go przytulnie?

Przedpokój to miejsce, które widzimy jako pierwsze – tuż po przyjściu z pracy i jako ostatnie – gdy w pośpiechu pakujemy drugie śniadanie do torby, wkładamy płaszcz i wyruszamy na podbój dnia. To nasza wizytówka, namiastka „jak Cię widzą, tak Cię piszą”. W związku z tym warto, aby przedpokój był urządzony funkcjonalnie, wpisując się przy okazji w aktualne, jesienne trendy. Jak urządzić go przytulnie? Podpowiadamy w artykule!

Komfort ponad wszystko

Ciężki dzień za Tobą, a jesienna aura przygniata optymizm, przy okazji zmieniając ciepłe promienie słoneczne na pochmurne niebo? Tuż po przekroczeniu progu marzysz o tym, aby się zrelaksować i należycie odpocząć? Przedpokój ma być namiastką tego, co spotka Cię w pozostałej przestrzeni. Ma zapraszać i kusić ciepłą, przytulną atmosferą. Ponadto jego estetyka powinna wyrażać się poprzez schludność – porozrzucanym butom, niechlujnie ułożonym kurtkom dziękujemy. Jak połączyć wszystkie zalety i stworzyć przestrzeń doskonałą?

Gdzie podziała się funkcjonalność?

Kreowanie przytulnego klimatu przedpokoju to bardzo istotny element w jesiennej aranżacji. Niemniej jednak nie wolno zapomnieć o funkcjonalności pomieszczenia. Zazwyczaj wąskie i niewielkie, jeśli będzie dodatkowo zagracone, poczujesz się niewygodnie i niekomfortowo. Pozbądź się wszystkich ciężkich i masywnych mebli, które nie są odpowiednim rozwiązaniem do malutkiego przedpokoju. Postaw na nowoczesne lampy Azzardo.com.pl, które pięknie uwydatnią jesienne detale w przytulnym wystroju oraz optycznie powiększą przestrzeń.

Przedpokój podziel na strefy

Zastanawiasz się, jak osiągnąć ten efekt, skoro pomieszczenie jest na tyle małe, że wydzielenie odpowiednich stref graniczy wręcz z cudem. Projektanci wnętrz jednak podpowiadają, że istnieje złoty środek. Wystarczy jasno określić poszczególne miejsca w przedpokoju – strefa wieszania kurtek, strefa do odkładania butów, strefa do przechowywania akcesoriów niezbędnych przy wyjściu – parasolek, torebek, czapek czy kluczy. Jeśli w niewielkiej przestrzeni nie możesz pozwolić sobie na pojemną szafę, to wykorzystaj moc drobnych wieszaków. Na drzwiach natomiast powieś organizery, a na ścianie przy wejściu zamontuj półki, na których dodatkowo postawisz urocze wiklinowe kosze (jesienny hit w aranżacji).

Świeże kwiaty

Bukiet świeżych kwiatów, a nawet dumnie prężąca się pojedyncza magnolia czy dalia, ustawiona w szklanym prostym wazonie na półce urozmaici przestrzeń, przy okazji pobudzając zmysł węchu. Oprócz wrażenia wizualnego zwracamy również uwagę w aranżacji wnętrz na to, jak oddziałuje wystrój na inne obszary naszego ciała. Węch to jeden ze zmysłów, który wpływa na nasz komfort i odprężenie. O wiele łatwiej zrelaksować się we wnętrzu, gdy już od progu jesteśmy witani wspaniałym, subtelnym zapachem sączącym się z kwiatów. Pamiętaj o sprawdzonym triku – codzienna wymiana wody, sprawia, iż kwiaty cięte zachowają świeżość na dłużej.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz