Najnowsze artykuły

Węże flex: 3 istotne uwagi

​Węże elastyczne flex różnią się od zwykłych wieloma cechami konstrukcji i zastosowaniami. Choć w zależności od przeznaczenia mogą być wykonane z...

Czytaj Więcej

Twój dom wolny od pyłków, grzybów i roztoczy

W niemal każdym zakamarku naszych czterech ścian nieustannie gromadzą się zarazki i to naturalne, że chcemy się w trosce o własne zdrowie pozbyć się ich na dobre. Regularne porządki mogą trwać znacznie krócej i przynosić jeszcze lepsze efekty. Czy trzeba w tym celu uciekać się do magicznych sztuczek?

Problem doskwierający nie tylko alergikom

Co do zasady nie trzeba nikogo zmuszać do tego, by usuwał z zasięgu wzroku brud. Nie dość, że nie budzi on dobrych skojarzeń od strony wizualnej, to jego nadmierna ilość w miejscu, gdzie spędzamy spory kawałek swojego życia, jest niekorzystna dla naszego organizmu. Nie trzeba wcale być alergikiem, by zacząć kichać od nadmiaru kurzu.
Metody stosowane z powodzeniem przez nasze babcie z perspektywy czasu nie wydają się do końca sprawdzonym rozwiązaniem. Mokra szmata, zmiotka i do kompletu jakaś ścierka może były w stanie usunąć powierzchowny brud, ale nie niwelowały tego, co niewidoczne dla oka, a szkodliwe dla nas samych. Pomijając samą skuteczność takowych rozwiązań, dziś żyjemy w nieco innych realiach i nie jesteśmy w stanie poświęcać na porządki kilku godzin dziennie.
Musi upłynąć sporo czasu, zanim w pełni autonomiczne roboty zaczną porządkować nasze mieszkania. Do tego momentu nie obędziemy się bez urządzeń takich jak odkurzacze. Mało kto podejrzewa, że wynalazek ten liczy sobie przeszło sto lat. Na początku nie przypuszczano, że w niedługim czasie zyska tak ogromną popularność. Każdy chciał mieć w swoim domu sprzęt tak dobrze radzący sobie ze zbieraniem kurzu i innych zabrudzeń. Cena wyjściowa była na tyle przystępna, że zakup nie był przesadnie dużym obciążeniem dla domowego budżetu.

Rozwiązania mogące spełnić twoje oczekiwania

Odwiedzając sklep ze sprzętem artykułów gospodarstwa domowego, z pewnością dostrzeżmy bogactwo produktów na dziale z odkurzaczami. O ile niewątpliwie jeszcze do niedawna największą popularnością cieszyły się urządzenia z wymiennym workiem, o tyle dzisiaj konsumenci chcą mieć znacznie większy wybór. Producenci postanowili sprostać ich oczekiwaniom, wprowadzając na rynek wiele innych rozwiązań, nierzadko uważanych za lepsze w usuwaniu brudu, zwłaszcza dla alergików.
Co do zasady odkurzacze rozróżniamy ze względu na rodzaj zastosowanego w nich filtra oraz na mobilność. W pierwszym przypadku można wymienić takie rozwiązania jak np.: filtr z tkaniny, papierowy, HEPA, wodny oraz separator cyklonowy. Szukając nowego sprzętu do własnego domu warto jeszcze przed zakupem poszerzyć swoją wiedzę na temat tych elementów, dzięki czemu łatwiej będzie podjąć późniejszą decyzję o zakupie.
Druga kwestia brana pod uwagę przy zakupie to jego mobilność. Obecnie dostępne są urządzenia przenośne zasilane na baterię lub gniazdko zapalniczki, suwane, do ciągnięcia na kółkach, stojące, jezdne i centralne. Te ostatnie wymagają bezpośredniej ingerencji w konstrukcję ścian budynku.

Stworzony do walki z mikroskopijnym brudem

W gąszczu dostępnych rozwiązań mających na celu usuwanie z zakamarków naszych domów pyłków, grzybów, roztoczy i innych zanieczyszczeń na szczególną uwagę zasługują odkurzacze wodne. Nie bez powodu są cenione przez alergików na całym świecie. Co powoduje, że są tak skuteczne w działaniu?
Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, że porównaniu do odkurzaczy workowych wypuszczane przez urządzenie powietrze jest znacznie czystsze. To zasługa niezwykle skutecznego rozwiązania, jakim jest filtr wodny, zatrzymuje aż do 99,9% zanieczyszczeń. Po każdorazowym odkurzaniu można go w prosty sposób zdementować, a potem oczyścić samodzielnie pod źródłem bieżącej wody. Z punktu widzenia czysto ekologicznego to także o wiele przyjaźniejsze rozwiązania dla środowiska od wymiennych worków.
Mniejsze zużycie energii, pełna mobilność i inne zalety sprawiają, że nie bez powodu rozwiązanie to zyskuje coraz większą popularność. O tym, jak w praktyce działają odkurzacze wodne, można dowiedzieć się ze strony internetowej jednego z czołowych producentów tego typu urządzeń, firmy Kärcher: https://www.kaercher.com/pl/home-garden/odkurzacze/odkurzacze-z-filtrem-wodnym.html. To powinno ułatwić ewentualną decyzję o podjęciu zakupu na własnego potrzeby tego typu sprzętu.

Walka z brudem i zarazkami w naszym domowym zaciszu nigdy nie ustanie. Z pomocą sprzętów takich jak np. odkurzacze wodne w mgnieniu oka będziemy w stanie uporać się ze wszystkim tym, co dotychczas nie zawsze wychodziło nam dokładnie tak, jak sami byśmy tego chcieli.

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz