Najnowsze artykuły

Węże flex: 3 istotne uwagi

​Węże elastyczne flex różnią się od zwykłych wieloma cechami konstrukcji i zastosowaniami. Choć w zależności od przeznaczenia mogą być wykonane z...

Czytaj Więcej

Dodatki, które odmienią kuchnię

Jak odmienić kuchnię, by wyglądała niebanalnie i nowocześnie, nie zmieniając wszystkich mebli? Każdy z nas potrzebuje, co jakiś czas odmiany. Nie zawsze jednak chcemy zmieniać meble i wydawać dużo pieniędzy. Czasami wystarczy niewiele, by kuchnia nabrała nowego wyglądu.

Nowoczesny akcent w kuchni- hokery

Do niedawna spotykane tylko w barach i restauracjach, obecnie modny element w mieszkaniach prywatnych. Są idealnym siedziskiem w kuchni otwartej na salon. Wyspa kuchenna z wysokimi krzesłami, to eleganckie i wygodne rozwiązanie. Wystarczy zmienić ustawienie szafek, kupić nowy blat i kilka hokerów, a kuchnia będzie całkowicie odmieniona. Można je wykorzystać również przy blacie umocowanym do ściany i pełniącym rolę stołu.

Ranking hokerów

Sklepy oferują bogaty wybór wysokich krzeseł. Do kuchni pasują drewniane, przypominające taborety krzesełka na wysokich nóżkach. Są proste i eleganckie. Nie mniejszą popularnością cieszą się hokery tapicerowane. Skórzane lub skóropodobne obicie łatwo jest utrzymać w czystości. Niewielkie oparcie poprawia komfort siedzenia. W nowoczesnej kuchni, sprawdzą się krzesła minimalistyczne, kubełkowe siedziska na chromowanych nogach. Praktyczne są też hokery obrotowe z siedziskami z tworzywa sztucznego.

Jak dobrać hoker do kuchni?

Najważniejszą czynnością, jaka należy wykonać, jest zmierzenie wysokości blatu, przy którym zamierzamy ustawić hokery. Wysokość krzesła, powinna wynosić 20 cm mniej od niego. Źle dobrana, nie pozwoli na wygodne siedzenie. Przy nietypowej wysokości, warto pomyśleć o krzesłach z regulacją. Można je obniżać i podwyższać. Aby zwiększyć komfort siedzenia, warto rozważyć zakup krzesła z oparciem i podłokietnikami, a także podpórką dla stóp.

O czym nie wolno zapominać wybierając hokery?

Oprócz wysokość krzesła, najważniejsza jest jego stabilność. Należy sprawdzić to w sklepie, gdyż ma to wpływ na bezpieczeństwo osoby siedzącej. Ekspert sklepu Meblujesz.pl radzi, by w przypadku domowników o różnym wzroście, wybierać krzesła z regulowaną wysokością. Jeżeli kuchnia jest mała, wtedy warto rozważyć zakup hokerów sztaplowanych. Nieużywane można złożyć jedno w drugie. Nie zapominajmy też o aranżacji kuchni. Krzesła muszą do niej pasować stylem i kolorem. Mają tworzyć spójny wystrój z resztą wyposażenia. Delikatne, kolorowe hokery, mogą nadać kuchni lekkości i nawet w małym pomieszczeniu przyciągną uwagę.

Lambrekiny- tradycja w nowej odsłonie

Kolejnym elementem, który może odmienić kuchnię są lambrekiny. To niewielki wydatek, a może odmienić każde wnętrze. Warto rozważyć zastosowanie ich w kuchni.

Lambrekiny, co to jest?

Lambrekiny znane są wszystkim, chociaż ich nazwa nie dla wszystkich jest znajoma. Moda na nie przeminęła i trochę o nich zapomniano. Od niedawna, znowu wracają do łask. Uszyte z wąskiego paska materiału, zdobią górną część okna. Mogą mieć prostą formę, zawieszaną tradycyjne na karniszu lub fantazyjną z różnego rodzaju ozdobami i sposobami zawieszania. Osłaniają przed słońcem padającym z góry, ale przede wszystkim zdobią okno.

Lambrekiny w kuchni

Mogą być ozdobnym dodatkiem do firanki, albo z powodzeniem ją zastąpić. Zwłaszcza, gdy okno umiejscowione jest nad zlewem lub blatem. Wtedy firanka przeszkadzałaby i byłaby zagrożona wybrudzeniem. Niezakryte okno daje efekt braku przytulności. Lambrekin zwisający w górnej części okna, ozdobi je i lekko przesłoni.  Nie zabierze też zbyt dużo światła, które w kuchni jest bardzo ważne. Tak ozdobione okno sprawi, że wnętrze będzie miało domową, ciepłą atmosferę.

Jak wybrać właściwy lambrekin?

Jak zwykle przy urządzaniu mieszkania konieczne są pomiary. Zaczynamy od zmierzenia okna. Lambrekin musi mieć właściwą wielkość, by nie zasłaniał go nadmiernie. W kuchni łatwo o zbrudzenie, więc wybieramy materiał łatwy w praniu. Przezroczyste organzy i organdyny, raczej nie pasują do wystroju kuchni. Bardziej odpowiednia będzie bawełna, czy koronka. Jednak to zależy od gustu osoby kupującej. Ważne, by lambrekin pasował do całej aranżacji kuchni.

Chcąc odmienić kuchnię, nie zawsze potrzebujemy ogromnych pieniędzy. Czasami wystarczy niewielki wydatek, by pomieszczenie nabrało blasku i nowoczesności. Zmiana krzeseł, czy niedrogi kawałek materiału w formie lambrekinu, a wnętrze nabierze charakteru i stylu.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz