Najnowsze artykuły

Węże flex: 3 istotne uwagi

​Węże elastyczne flex różnią się od zwykłych wieloma cechami konstrukcji i zastosowaniami. Choć w zależności od przeznaczenia mogą być wykonane z...

Czytaj Więcej

Dobry projekt domu pasywnego to klucz do udanej budowli

Trend opiewający w budowę domów pasywnych cieszy się ogromną popularnością. Dzieje się tak z dwóch podstawowych przyczyn. Pierwszą z nich są pobudki finansowe – budowa takie domu może zostać dofinansowana z budżetu pochodzącego z UE, która słynie z proekologicznego nastawienia. Drugą przyczyną jest minimalizacja kosztów związanych z funkcjonowaniem takiego domu. Bez względu na przyczyny warto podkreślić, że przygotowanie projektu do tego typu budowy to nie lada wyzwanie.

Czym charakteryzuje się dom pasywny?

Dom pasywny to wariant obiektu energooszczędnego w którym kluczową rolę odgrywa warstwa ocieplająca. To właśnie ona jest odpowiedzialna za zmniejszenie zużycia energii. Aby bliżej objaśnić tytułowe pojęcie warto odwołać się do liczb. Standardowy dom pochłania średnio od 7-10 litrów oleju opałowego na metr kwadratowy w skali roku. W tej samej skali dom energooszczędny pochłania około 3 litrów, zaś pasywny – niespełna 1.5l. Różnica jest widoczna gołym okiem i trzeba przyznać, że poziom zużycia energii po przeliczeniu robi ogromne wrażenie. Sama budowa takiego domu wymaga nieco więcej poświęconego czasu, a co za tym idzie – większej sumy pieniędzy. Specjalne materiały nie należą do najtańszych, ale można liczyć na zwrot kosztów w postaci zaoszczędzenia na energii. Zanim jednak przejdziemy do etapu budowy powinniśmy skupić się na posiadaniu doskonałego projektu.

O istotnej roli projektu

Projekty domów pasywnych stanowią spore wyzwanie nawet dla doświadczonych architektów. Jak wspominaliśmy kluczowe znaczenie ma tu warstwa ocieplająca. Istotną rolę odgrywa także specyficzna konstrukcja  dachu oraz ścian, rozwiązania dotyczące płyty fundamentowej i kwestie izolacji okien oraz drzwi. Wiemy zatem, że dobry projekt domu pasywnego to klucz do udanej budowli, ale wciąż nie wiemy jak wejść w jego posiadanie. Rozwiązaniem tego problemu może być skorzystanie z rewelacyjnej oferty profesjonalnej marki deweloperskiej - http://ecoreadyhouse.com/pl/. Doświadczeni projektanci zadbają o to, by projekt był idealny, a sam dom wymarzony zgodnie z założeniem klienta.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz