Najnowsze artykuły

Węże flex: 3 istotne uwagi

​Węże elastyczne flex różnią się od zwykłych wieloma cechami konstrukcji i zastosowaniami. Choć w zależności od przeznaczenia mogą być wykonane z...

Czytaj Więcej

Głośniki bezprzewodowe w ofercie sklepu Nautilus

Dobrej jakości głośniki to absolutna konieczność dla każdego prawdziwego fana muzyki. Dzięki nim, może on delektować się czystym dźwiękiem najwyższej jakości. Od jakiegoś czasu na rynku dostępne są głośniki bezprzewodowe. Dlaczego warto je kupić? Jakie głośniki bezprzewodowe znajdziemy w ofercie sklepu Nautilus? 

Głośniki bezprzewodowe – dlaczego warto?

Na początku należy zaznaczyć, że głośniki bezprzewodowe można podzielić w dwojaki sposób – na głośniki domowe oraz przenośne. Głośniki bezprzewodowe domowe mogą mieć spore rozmiary i są podłączane do zasilania tak jak normalne głośniki. Ich bezprzewodowość daje przede wszystkim korzyści estetyczne. Możemy uniknąć plątaniny kabli i ustawić głośniki dokładnie tak, jak nam wygodnie. Za pomocą Wi-Fi lub Blueetooth połączymy je z dowolnym urządzeniem. Istnieją również głośniki bezprzewodowe przenośne. One dają nam już całkowicie pełną swobodę w kwestii miejsca, a którym będziemy z nich korzystać. Są zasilane na baterię i możemy zabrać je ze sobą dosłownie wszędzie. To genialna opcja na wyjazdy wakacyjne, imprezy plenerowe, podróżowanie. Taki mały i niepozornie wyglądający głośnik jest wygodny do noszenia, a potrafi zaskoczyć jakością dźwięku. 

Na co zwrócić uwagę kupując głośniki?

Oto kilka parametrów, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze głośników.
Skuteczność i moc RMS głośników – to wartości wyrażane odpowiednio w decybelach i watach. Im większe, tym głośniej będą mogły grać głośniki. 
Pasmo przenoszenia – jest wyrażane w hercach. Ludzkie ucho jest w stanie słyszeć dźwięki o częstotliwości od 20 do 20000 Hz i to te częstotliwości dominują w głośnikach. Można jednak spotkać modele o szerszym paśmie. Chociaż dźwięków spoza wspomnianego pasma nie usłyszymy, możemy je poczuć, co zwiększy doznania podczas delektowania się myuzyką.
Bezprzewodowy pilot - do niektórych głośników dołączane są specjalne piloty, które umożliwiają zmianę poziomu głośności czy innych parametrów odtwarzania bez podchodzenia do sprzętu. To podnosi komfort użytkowania głośników i pozwala na przykład szybko przyciszyć muzykę, gdy zajdzie taka potrzeba.
Estetyka – głośniki bezprzewodowe często charakteryzują się pięknym, nowoczesnym i niebanalnym designem. I choć dla nas najważniejsza jest jakość odtwarzanego dźwięku, warto wybrać głośniki, które podkreślą wystrój i charakter Twojego wnętrza i sprawią, że zaspokojony zostanie nie tylko zmysł słuchu, ale i wzroku. 
głośniki Nautilus

Głośniki bezprzewodowe od Nautilus

Nautilus to firma odznaczająca się długoletnim doświadczeniem w dostarczaniu swoim klientom najwyższej jakości dźwięków. W swojej ofercie posiada wiele głośników bezprzewodowych, które zadowolą każdego melomana.  Oto wybrane modele:
Dynaudio Music 1 - Przenośny zestaw głośników bezprzewodowych z systemem automatycznej kalibracji brzmienia oraz wbudowanym akumulatorem. Zachwyca jakością dźwięku, którym możemy cieszyć się w każdym dowolnym miejscu. Dodatkowo posiada bardzo atrakcyjny, intrygujący design i piękne warianty kolorystyczne.
Dynaudio Focus 60 XD - Referencyjne, aktywne zestawy głośnikowe z opcją bezprzewodowego odbioru sygnału audio, pozwalające słuchaczowi na podłączenie bezpośrednio do nich cyfrowego lub analogowego źródła dźwięku. To potężne, eleganckie kolumny o minimalistycznym designie, które staną się niezwykłą ozdobą salonu.
Phonar P10 Match Air – aktywne kolumny podłogowe z 3-drożną konstrukcją bass-reflex. To high-endowy sprzęt zapewniający najwyższą jakość dźwięku. Występuje w klasycznych odcieniach piano black i piano white.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz