Najnowsze artykuły

Węże flex: 3 istotne uwagi

​Węże elastyczne flex różnią się od zwykłych wieloma cechami konstrukcji i zastosowaniami. Choć w zależności od przeznaczenia mogą być wykonane z...

Czytaj Więcej

Jak uzupełnić kolagen?

Piękna i zdrowa skóra to marzenie większości ludzi. Co jednak zrobić, żeby utrzymać jej dobrą kondycję pomimo upływu lat? Jednym ze składników, który odpowiada za młodzieńczy wygląd naszej skóry jest kolagen - nie bez przyczyny nazywany białkiem młodości.

Czym tak naprawdę jest kolagen? Jest to białko będące składnikiem tkanki łącznej. Ta  niezwykle elastyczna substancja jest budulcem kości, zębów, stawów, chrząstek, naczyń krwionośnych, rogówki oczu, ale przede wszystkim skóry. To właśnie kolagen odpowiada za właściwy poziom jej nawilżenia czy odnowę komórek naskórka. Nadaje także skórze sprężystość i miękkość.

Jak działa kolagen?

Nasz organizm posiada zdolność do wytwarzania tego białka młodości, co zapewnia naszej skórze dobrą kondycję. Jednak, jak wykazały padania, po 26. roku życia proces wytwarzania włókien kolagenowych w naszym organizmie jest spowolniony, co wpływa na postępujące procesy starzenia się. Inne czynniki, które wpływają na przyspieszenie procesu starzenia się skóry to, m.in.: stres, nadmiar wolnych rodników i toksyn w organizmie oraz zbyt częste wystawienie skóry na działanie promieni słonecznych. Wszystkie te czynniki, a przede wszystkim utrata zdolności wytwarzania kolagenu, sprawiają, że zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki i rozstępy, skóra traci jędrność, jest przesuszona i podrażniona, zaczynają wypadać włosy.

kolagen do picia

Płynny kolagen i jego działanie

Co zatem zrobić, żeby zapobiec starzeniu się skóry i odzyskać jej jędrność i młodzieńczy wygląd? Na rynku można znaleźć wiele preparatów i kremów, w skład których wchodzi właśnie kolagen. Substancja zawarta w takich pielęgnacyjnych kosmetykach to kolagen syntetyczny bądź odzwierzęcy. Należy także pamiętać, że kolagen jest odpowiedzialny nie tylko za piękny wygląd naszej cery i włosów, ale także za odpowiednie funkcjonowanie stawów – brak kolagenu może powodować bóle stawów czy kręgosłupa. Dlatego tak ważne jest uzupełnianie kolagenu w organizmie.

DuoLife Collagen

DuoLife Collagen - kolagen w formie płynnej. Fot. https://duocollagen.pl/

Niestety, w pożywieniu kolagenu jest niewiele, dodatkowo jest on ciężko przyswajalny. Istnieje natomiast możliwość uzupełnienia poziomu kolagenu wprowadzając do swojej diety kolagen w proszku lub kolagen do picia. Badania pokazują, że właśnie taki doustny kolagen jest najlepiej przyswajalny przez nasz organizm. Dużym plusem jest także fakt, że taki kolagen jest bardzo szybko wchłaniany przez układ pokarmowy. Badania potwierdziły, że regularnie przyjmowany kolagen ma dobroczynny wpływ na ludzki organizm. Dzięki płynnemu kolagenowi poprawia się kondycja skóry: zanikają zmarszczki, włosy przestają wypadać, poprawia się koloryty skóry, która jest dodatkowo bardziej nawilżona. Oprócz zewnętrznych korzyści płynny kolagen pomaga także przy leczeniu reumatyzmu i łagodzi objawy menopauzy. Niestety, nie da się trwale zatrzymać procesów starzenia się organizmu, jednak można je spowolnić. Właśnie taka regularna trzydziestodniowa doustna kuracja kolagenowa może bardzo dobrze wpłynąć na nasz organizm. Zalecane jest także przyjmowanie kolagenu razem z produktami z wysoką zawartością witaminy C.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz