Najnowsze artykuły

Węże flex: 3 istotne uwagi

​Węże elastyczne flex różnią się od zwykłych wieloma cechami konstrukcji i zastosowaniami. Choć w zależności od przeznaczenia mogą być wykonane z...

Czytaj Więcej

Sposoby na ładny zapach w domu

Akcesoria domowe, które będą rozpylać ładny zapach w pomieszczeniach, to np. kominki zapachowe, kadzidełka, dyfuzory z drewnianymi patyczkami, świece czy elektryczne odświeżacze powietrza. Ładny aromat w pokoju można uzyskać za pomocą skórek cytrusowych lub samodzielnie wykonanych perfum do domu z olejków eterycznych.

Trwały zapach do domu

Elektryczny odświeżacz powietrza Air Wick zapewnia trwały zapach w domu przez około 70 dni. Plastikową wtyczkę umieszcza się w kontakcie razem z wkładem zapachowym. Olejki mają różnorodne zapachy, np. białych kwiatów, pomarańczy, cynamonu, dzikiej jagody, kokosa czy świeżej mięty. Po skończeniu się olejku zapachowego, wystarczy wymienić wkład na nowy. Świeżość w domu zapewni także automatyczne urządzenie, które rozpyla zapach co 9, 18 lub 36 minut. Częstotliwość uwalniania woni można ustawiać samodzielnie, w zależności od aktualnych potrzeb.

Ekskluzywne zapachy do domu

W drogeriach, sklepach spożywczych czy z akcesoriami domowymi można dostać różnorodne świeczki zapachowe. Pozwalają one przez kilka lub kilkanaście godzin wypełnić dom ekskluzywnymi aromatami, np. jabłek z cynamonem, jeżyn z żurawiną, ciasta z owocami, lasów Amazonii, kwitnącego parku, drzewa sandałowego czy karaibskiej plaży. Kominki zapachowe napełnia się wodą z kilkoma kroplami zapachowego olejku, np. waniliowego, sosnowego, jabłkowego, pomarańczowego czy wiśniowego. Do środka świecznika wkłada się mały podgrzewacz i podpala. Jego ciepło powoduje, że z wody paruje aromat olejku, wypełniając nim wnętrze domu. Ładne zapachy zapewnią także kadzidełka lub dyfuzory z drewnianymi patyczkami, które nasączają się olejkami eterycznymi.

Naturalne zapachy do domu

Naturalne odświeżacze powietrza można przygotować ze skórek cytrusów, np. cytryn i pomarańczy. Owoce wystarczy ułożyć na parapecie, blacie kuchennym czy komodzie. Woń cytrusów będzie się unosić w powietrzu przez 2-3 dni. Naturalnym zapachem do domu są odświeżacze wykonane z ziaren kawy. Wystarczy przesypać je do kilku małych pojemników i rozstawić je w różnych miejscach w pomieszczeniu.

Domowe perfumy – jak zrobić zapach do domu z olejku?

Do zrobienia domowych perfum potrzeba pustej butelki ze spryskiwaczem, szklanki wody, łyżeczki sody oczyszczonej, 2 łyżek soku z cytryny oraz kilku kropel ulubionego olejku eterycznego, np. o woni lawendy. Wszystkie składniki umieszcza się w butelce i całość lekko potrząsa. Domowymi perfumami można spryskiwać dom, w każdej chwili, kiedy się tego potrzebuje.

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz