Najnowsze artykuły

Węże flex: 3 istotne uwagi

​Węże elastyczne flex różnią się od zwykłych wieloma cechami konstrukcji i zastosowaniami. Choć w zależności od przeznaczenia mogą być wykonane z...

Czytaj Więcej

Jak odmłodzić męską twarz?

Chociaż zmarszczki u panów pojawiają się nieco później niż u kobiet, w życiu każdego faceta przychodzi moment, kiedy warto pomyśleć o odmładzaniu. Odpowiednie kosmetyki, zmiana diety i modyfikacja garderoby oraz fryzury potrafią zdziałać cuda!

Wielu panów zabiegi pielęgnacyjne ogranicza do niezbędnego minimum, a krem nawilżający – o ile w ogóle go używa – podbiera partnerce. Warto jednak wiedzieć, że dbanie o siebie może wykraczać poza regularne usuwanie zarostu i prysznic, a używanie odpowiednich do wieku kosmetyków i poświęcenie nieco uwagi swojemu wyglądowi wcale nie stanowi ujmy dla męskości. Panowie, którzy chcieliby nieco odmłodzić swoją twarz i wizualnie odjąć sobie lat powinni więc zacząć działać. Wbrew pozorom zadanie to nie jest trudne – trzeba jednak wybrać się do drogerii po odpowiednie kosmetyki i zadbać o zdrowy tryb życia i właściwą dietę.

 

Kosmetyki na miarę potrzeb

Chociaż mężczyźni coraz częściej decydują się na zakup kosmetyków przeznaczonych specjalnie dla nich, ciągle wielu panów woli podbierać krem swojej partnerce. Jest to błąd, ponieważ męska skóra ma zupełnie inne potrzeby niż damska. Na szczęście w drogeriach nie brakuje preparatów powstających specjalnie z myślą o dojrzałej męskiej cerze, jak np. seria Active Age NIVEA MEN. Tego typu kosmetyki nawilżają cerę i regenerują ją, a zawarte w nich składniki sprawiają, że skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna. Poprawa konturu twarzy i redukcja zmarszczek to najlepszy sposób, aby odmłodzić wizualnie twarz. Trzeba jednak pamiętać o regularnym stosowaniu tego typu preparatów, bo tylko w ten sposób możliwe jest osiągnięcie oczekiwanego efektu.

 

Zdrowy tryb życia

Wiele osób nie zwraca większej uwagi na swoją dietę, a złe przyzwyczajenia żywieniowe i nałogi w znaczący sposób wpływać mogą na stan skóry i wygląd twarzy. Zbilansowany jadłospis zawierający owoce i warzywa oraz cenne dla zdrowia składniki to najlepszy sposób, aby zachować organizm w formie i zapewnić sobie mnóstwo energii i młody wygląd. Jednocześnie trzeba zaznaczyć, że palenie papierosów pogłębia zmarszczki, a tłuste jedzenie powoduje pojawienie się na twarzy niedoskonałości. Wprowadzenie zdrowych zmian to świetny sposób na poprawę swojego wyglądu. Trzeba tu wspomnieć również o stresie, który w dzisiejszych czasach jest niemal nieodłącznym elementem pracy zawodowej. Każdego dnia warto znaleźć chwilę na relaks i zdystansowanie się do zawodowych obowiązków, co z pewnością będzie miało pozytywny skutek – zarówno jeśli chodzi o wygląd twarzy, jak i samopoczucie.

 

Nie tylko twarz

Twarz z całą pewnością w największym stopniu przyciąga uwagę nowo poznanych osób. Panowie chcący zachować młody wygląd powinni jednak pamiętać, że na ich wizerunek składa się szereg elementów, jak fryzura, strój czy sylwetka. Odpowiednia pielęgnacja skóry twarzy i zdrowy tryb życia to najlepszy sposób, aby odjąć sobie lat i zachować szczupłą figurę kojarzącą się z młodością. Dla wzmocnienia tego efektu warto też wybrać się do dobrego fryzjera, który będzie potrafił dobrać fryzurę do kształtu twarzy. Dobrze skrojony garnitur i podkreślająca zgrabną sylwetkę stylizacja uzupełni całość i zagwarantuje młody wygląd.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz