Najnowsze artykuły

Węże flex: 3 istotne uwagi

​Węże elastyczne flex różnią się od zwykłych wieloma cechami konstrukcji i zastosowaniami. Choć w zależności od przeznaczenia mogą być wykonane z...

Czytaj Więcej

Jak skutecznie wyciszyć mieszkanie?

Prawdopodobnie każdy z nas dobrze zna ten scenariusz. Wracamy zmęczeni po całym dniu pracy i załatwiania różnych spraw, chcemy odpocząć, ale się zwyczajnie nie da. Wszędzie wkoło hałas. Nawet w naszym mieszkaniu słyszymy odgłosy zabaw dzieci sąsiadów bądź, co gorsza, ich kłótnie. Nawet siedząc w kuchni przy kolacji, możemy dokładnie powiedzieć, co właśnie oglądają osoby mieszkające za ścianą. Hałas otacza nas cały czas. Być może nawet już nie zwracamy nie niego uwagi, jednak jest on często przyczyną naszego zmęczenia i problemów zdrowotnych. 

Co to jest hałas i dlaczego źle wpływa na człowieka?

Hałas to drgania akustyczne, które przybierają postać dźwięków. Bardzo uporczywe tony mogą mieć negatywny wpływ na organizm człowieka. Poziom hałasu podaje się w decybelach. Natężenie, które zaczyna być szkodliwe dla zdrowia ludzi, zaczyna się od 35 dB. Szumy w granicach 35 dB do 70 dB znacznie przeszkadzają w koncentracji, powodują zmęczenie i spadek wydajności w pracy. Dlatego dużo firm decyduje się np. na zakup bardzo cicho działających sprzętów biurowych, w tym drukarek. 

Dźwięki powyżej 85 db wywołują drgania niektórych organów wewnętrznych, co prowadzi do różnych schorzeń. Prawdopodobnie mało kto zdaje sobie sprawę w tego, że przebywanie nawet 5 minut w hałasie o natężeniu 150 db może powodować paraliż organizmu, zaburzenia równowagi, mdłości oraz stany lękowe. Zbyt długie przebywanie w hałasie wpływa na kłopoty ze snem, powoduje stres oraz nasila stany depresyjne. Jeśli zatem chcemy odpocząć, powinniśmy to zrobić w ciszy i spokoju. Nie jest to jednak takie proste, ponieważ nawet w naszych mieszkaniach ciężko jest zniwelować nadmierny hałas.

panele akustyczne

Wyciszenie mieszkania panelami akustycznymi

Ciche mieszkanie to prawdziwy skarb. Wiedzą o tym pracownicy firmy Eho Muteboards, która specjalizuje się w wytwarzaniu paneli akustycznych. Jest to wysokiej jakości produkt, którego główny cel to wyciszenie mieszkania oraz innych pomieszczeń. Panele akustyczne są bardzo łatwe w montażu. Dodatkowo na stronie internetowej można znaleźć dokładną instrukcję wraz z czytelnymi rysunkami wszystkich etapów montażu.  

Jak działają panele akustyczne firmy Eho Muteboards? Przede wszystkim mają one dwa podstawowe zadania. Są to rozpraszanie i pochłanianie dźwięków. Dzięki trójwymiarowej budowie jest to w 100% możliwe. Istotny jest także materiał, z którego zostały wykonane. Jest to drewno. Specjaliści firmy zdecydowali się na ciekawy design, dzięki czemu panele będą pasować do pomieszczeń bardziej nowoczesnych oraz tych, które są zachowane w klasycznym stylu. Istnieje możliwość wyboru koloru produktu. 

Atutem paneli jest ich niezawodność. Wyciszenie mieszkania stało się teraz banalnie proste. Nie trzeba przy tym remontować całego pomieszczenia. Wystarczy zamówić panele i założyć je zgodnie z instrukcją. Po zastosowaniu paneli mamy pewność, że w końcu możemy w ciszy odpocząć. Panele akustyczne nadają się także do biur oraz pomieszczeń użyteczności publicznej. 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz