Najnowsze artykuły

Węże flex: 3 istotne uwagi

​Węże elastyczne flex różnią się od zwykłych wieloma cechami konstrukcji i zastosowaniami. Choć w zależności od przeznaczenia mogą być wykonane z...

Czytaj Więcej

Czy skórzane portfele są drogie?

Portfele wykonane z naturalnej skóry uchodzą za najbardziej wytrzymałe, a zarazem najbardziej eleganckie spośród dostępnych. Nigdy nie wychodzą z mody, są solidne, pasują do każdej okazji, a skóra doskonale spełnia rolę materiału, z jakiego może być wykonany przedmiot codziennego użytku. Takie portfele uchodzą jednak także za bardzo drogie. Czy cena skórzanych portfeli faktycznie jest tak wysoka, i jak uchronić się przed nietrafionym zakupem?

Relacja ceny do jakości

Nie zawsze to, co skórzane, musi być też dobrej jakości. Czujność powinny budzić bardzo tanie skórzane portfele. Istnieje ryzyko, że zostały one uszyte ze skrawków najgorszej jakości. Często temu zjawisku towarzyszy też niestaranne wszycie zamków, napów i okuć. Tai produkt jest wprawdzie skórzanym portfelem, ale niestety niewiele ma wspólnego z niezawodnością, dobrą jakością i elegancją.

Warto jednak zauważyć, że ceny skórzanych portfeli spadają ze względu na konkurencję na rynku. Dziś można już kupić dobrej jakości, piękny portfel w cenie, od której nie kręci się w głowie. Trzeba tylko okazać cierpliwość przy poszukiwaniach.

Jakie skóry są najlepsze?

Na rynku dostępne są modele wykonane z rozmaitych skór. Te najpopularniejsze to skóry cielęce i bydlęce. Są bardzo mocne i wytrzymałe, odpowiednio sprawione służą wiele lat. Popularnością cieszy się również nieco bardziej szykowna skóra włoska, lakierowana i naturalnie garbowana. Jej delikatność może być myląca, to bardzo mocny materiał. Zamsz i nubuk wyglądają bardzo ładnie, jednak nie każdy ma czas i ochotę poświęcać pielęgnacji portfela tak dużo czasu – są to łatwo niszczące się, wymagające czesania skóry.

Można również postawić na materiały nieco bardziej egzotyczne. Skóry krokodyla i strusia są wytrzymałe i efektowne, choć stosunkowo trudno dostępne. Równie trudno jest kupić portfel ze skóry płaszczki. Nieco dostępniejsza bywa skóra węża, jednak nie cieszy się ona opinią zbyt trwałej. Przy zakupie portfela z takich skór trzeba koniecznie sprawdzić, jakie jest ich źródło i czy producent nie narusza praw dotyczących gatunków zagrożonych.

Artykuł powstał we współpracy z portfeleskorzane.com.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz