Najnowsze artykuły

Węże flex: 3 istotne uwagi

​Węże elastyczne flex różnią się od zwykłych wieloma cechami konstrukcji i zastosowaniami. Choć w zależności od przeznaczenia mogą być wykonane z...

Czytaj Więcej

Etykiety samoprzylepne - idealne na przetwory domowe

Etykiety na opakowaniach spożywczych nie tylko informują o składzie produktu, ale również są doskonałą formą reklamy. Jedną z możliwości oznaczenia słoiczków z przetworami jest wykorzystanie etykiety samoprzylepnej. Na co zwrócić szczególną uwagę?

Czym jest etykieta samoprzylepna?

Co do tego nie ma wątpliwości. Etykieta samoprzylepna to naklejka, która służy do identyfikacji produktu oraz wyróżnienia go na tle konkurencji. Za ten wynalazek odpowiada Amerykanin Ray Stanton Avery, który swoje dzieło przedstawił w latach trzydziestych ubiegłego wieku. Ku niepocieszeniu wynalazcy, ich popularność wzrosła dopiero trzydzieści lat później. Obecnie istnieje możliwość ingerowania w materiał etykiety, jej grubość, a także sposób klejenia. Bardzo ciekawą opcją jest tworzenie personalizowanych serii produktów, które sprawdzają się w przypadku okresu świątecznego, rozgrywek sportowych, a także rocznicy utworzenia danej marki. Tego typu rozwiązania zachęcają do zakupu całą szerzę fanów, którzy chętnie kolekcjonują tego typu produkty. Jak wskazuje firma Unilogo, spersonalizowane produkty znacząco wpływają na wzrost sprzedaży produktów. Na doskonały pomysł wpadła m.in. marka Heinz, oferując… imienne puszki zupy! Dzięki temu marka zachęciła klientów do zakupów, a jednocześnie ociepliła swój wizerunek. Takich przykładów jest wiele, a każde rozwiązanie zapewnia markom doskonałe osiągi.

Jakie etykiety warto nakleić na przetwory domowe?

Etykiety samoprzylepne to najczęstszy wybór do przetworów domowych i innych produktów spożywczych. Można wyróżnić etykiety aplikowane na mokro oraz te fabrycznie wyposażone w klej. Pierwsze wymagają wcześniejszego nałożenia kleju na opakowanie, natomiast drugie przykleja się ręcznie lub z pomocą etykieciarek. Etykiety mogą być wykonane z tworzyw sztucznych albo papieru. Pierwsze rozwiązanie poleca się do produktów narażonych na zmienne warunki atmosferyczne. Z kolei papier etykietowy nie jest już tak odporny, jak jego poprzednik. W przypadku przetworów spożywczych, a także kosmetyków czy alkoholi korzysta się najczęściej z folii PP, którą charakteryzuje wysoka odporność na wahanie temperatury oraz chemikalia.

Dodatki do etykiet samoprzylepnych

Na przełomie dziesięcioleci etykiety samoprzylepne przeszły niemałą przemianę. Ich atrakcyjność podnosi szereg różnych rozwiązań i dodatków. Jednym z nich jest embossing, który polega na uwypukleniu etykiety i stworzeniu trójwymiarowego wzoru. Inną możliwością jest jej laminowanie, a także lakierowanie na wiele sposobów. Etykietę samoprzylepną można również ozłocić oraz wykorzystać dowolny kolor Pantone. Należy jednak pamiętać, że materiał na etykietę samoprzylepną jest niezwykle ważnym czynnikiem, dlatego jego dobór powinien być bardzo precyzyjny i przemyślany.

 

Materiał partnera zewnętrznego

Komentarze (0)

Zostaw komentarz