Najnowsze artykuły

Czynnik ludzki w organizacjach lotniczych...

Bezpieczeństwo w branży lotniczej jest priorytetem – wystarczy jeden błąd, by stała się tragedia, która będzie dotyczyć wielu osób. Jak...

Czytaj Więcej

Jaki wpływ ma otoczenie na efektywność pracy?

To, w jakim otoczeniu pracujemy, ma bardzo duży wypływ na to, jak pracujemy. Gdy otoczenie nie będzie odpowiadało nam w pełni, przełoży się to na niższą efektywność pracy. Gdy z kolei będzie wspierając, możemy pracować bardziej skutecznie.

Gdy mówimy o otoczeniu pracy, przede wszystkim bierzemy pod uwagę to otoczenie najbliższe, czyli głównie biuro. Nie każdy pracodawca zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest zapewnienie pracownikom odpowiedniej przestrzeni do pracy, która będzie ergonomiczna, estetyczna, funkcjonalna. W biurze zwykły stół z krzesłem to za mało, szczególnie, gdy z przestrzeni korzysta wiele osób.

Jeżeli poszukujemy biura, powinniśmy na początku zadać sobie pytanie, kto i jak będzie w nim pracować. Czy lepsze będzie biuro typu open space, czyli z pomieszczeniami otwartymi? A może biuro z wydzielonymi pomieszczeniami, które ma więcej prywatności i daje ciszę. Zastanówmy się, jaka przestrzeń biura będzie najlepsza, także biorąc pod uwagę przyszłe perspektywy rozwoju, aby pracownicy nie siedzieli w ścisku. Zwróćmy też uwagę na samo otoczenie lokalu – czy znajduje się ono w budynku z dobrym dojazdem, czy dostępny jest parking, czy możemy dookoła znaleźć sklepy lub restauracje?

Dzisiaj najczęściej przedsiębiorcy decydują się na biura w większych biurowcach. Wtedy powinniśmy zobaczyć, jakie możliwości daje nam budynek. Gdzie znajdują się w nim pomieszczenia socjalne? Z jakich mediów będziemy mogli skorzystać? Jakie zabezpieczenia zostały zastosowane?

Gdy już wybraliśmy biuro, powinniśmy pomyśleć o jego ergonomicznej aranżacji. Warto zrobić to razem z projektantem, który będzie mógł pomóc w zaplanowaniu każdego centymetra wolnej przestrzeni. Pomoże w doborze odpowiednich mebli, zaplanuje ich rozstawienie, zadba o dekoracje.

Do zapoznania się z ofertami nieruchomości dla firm zaprasza deweloper K&L (kli.com.pl). W jego ofercie znajdziemy szeroką gamę nowoczesnych biur doskonałych do rozpoczęcia działalności. Aktualne informacje o realizowanych inwestycjach dostępne są na stronie: kli.com.pl.

Materiał partnera zewnętrznego