Najnowsze artykuły

Czynnik ludzki w organizacjach lotniczych...

Bezpieczeństwo w branży lotniczej jest priorytetem – wystarczy jeden błąd, by stała się tragedia, która będzie dotyczyć wielu osób. Jak...

Czytaj Więcej

Jak podwyższyć standard naszego hotelu?

Twój hotel nie przynosi spodziewanych zysków? Przedstawiamy kilka czynników, które podniosą standard Twojego obiektu hotelowego!

 

HVAC – co to jest?

Wiele hoteli do pewnego czasu korzystało z indywidualnych systemów wentylacyjnych, grzewczych, wody, itp. Okazało się, że takie rozwiązanie jest kosztowne, nieopłacalne i stratne, jeśli chodzi o ilość zużywanej energii. Obecnie coraz częściej korzysta się z nowoczesnych technologii (przeczytaj więcej na: http://prestigevent.com.pl/pl/rekuperacja.html).

Innowacyjne rozwiązania HVAC (z ang. Heating, Ventilation, Air Conditioning, czyli ogrzewanie, wentylacja, klimatyzacja) coraz częściej wykorzystywane są w projektowaniu obiektów hotelowych. Dzięki ich zastosowaniu można za pomocą jednego systemu ocieplić cały budynek. Warto rozejrzeć się na ryku i znaleźć firmę, która zapewni nam wszystkie usługi związane z HVAC: począwszy od projektowania, poprzez instalację oraz późniejszy serwis i konserwację urządzeń.

Hotel to wyjątkowe miejsce – o każde pomieszczenie musimy się zatroszczyć w indywidualny sposób. Inne wymagania należy spełnić w projektowaniu łazienek, a inne w aranżacji recepcji. Dotyczy to także systemów: ogrzewania, klimatyzacji i wentylacji. Warto pomyśleć o:

- zapewnieniu maksymalnego komfortu gościom hotelowym, którzy według własnych potrzeb i upodobań, mogą ustawiać temperaturę w swoim pokoju; brak przeciągów, 

- zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań, takich jak: dedykowane rozwiązania chłodnicze, kompleksowe oprogramowanie zarządzające klimatyzacją, ogrzewaniem, wytwarzanie ciepłej i zimnej wody;

- otrzymywaniu ciepłej wody z odnawialnego źródła;

- bieżąca optymalizacja efektywności inteligentnych rozwiązań HVAC; 

- instalacji kolektorów słonecznych;

- systemy grzewcze można dopasować do pory roku i sezonu; możliwość pozostawienia otwartych drzwi wejściowych, bez ryzyka straty energii;

- rekuperacji – polega na mechanicznej wentylacji, pozwalającej na bieżącą wymianę powietrza w całym budynku i innowacyjne odzyskiwanie ciepła.

 

wypożyczalnia samochodów

Wypożyczalnia samochodów przy hotelu

Dobrym biznesem jest współpraca z wypożyczalnią samochodów. Goście, którzy przyjechali do naszego miasta, aby zwiedzać je samodzielnie, na pewno skorzystają z takiej oferty (sprawdź zasady wynajmu na: http://carent-24.pl/jak-wynajac). Jest to krok, który pozytywnie wpłynie na renomę hotelu. Turyści potrzebują pomocy w poruszaniu się po mieście i będą mile zaskoczeni, jeśli hotel zaoferuje im transport. Jeśli naszym partnerem biznesowym jest wypożyczalnia samochodów, wtedy w szybki i kompleksowy sposób, zadbamy o komfort i bezpieczeństwo klientów również poza naszym hotelem.

 

Innowacyjne sale konferencyjne

Warto też pomyśleć o profesjonalnej i nowoczesnej sali do konferencji (porównaj z: http://www.conradhotel.pl/pl/konferencje.html). Przygotowanie wydarzeń biznesowych nie należy do łatwych zadań, dlatego miejsce musi być przystosowane do jak najlepszej i kompleksowej obsługi.

Przede wszystkim nasz obiekt musi spełniać wszystkie wymagania i standardy, które pozwolą prowadzić różne eventy. Dużym plusem będzie dobra lokalizacja, która przyciągnie organizatorów konferencji i jej uczestników.

Istotną kwestią jest zapewnienie miejsc parkingowych - dotyczy ona, zarówno samochodów z wypożyczalni samochodów, jak i pojazdów „konferencyjnych”. Powinniśmy też zadbać o to, aby restauracja, z której będą korzystać uczestnicy konferencji, znajdowała się w pobliżu centrum biznesowego.

Potencjalnych klientów przyciągnie estetyczny i prestiżowy wygląd naszej sali konferencyjnej. Powinna być zaprojektowana w nowoczesnym stylu, cechować się przestronnością i funkcjonalnością. Warto przeznaczyć osobne miejsce dla referentów. Nasza sala powinna spełniać następujące warunki:

- posiadać okna i dostęp do naturalnego światła, które można w każdej chwili zaciemnić, aby zapewnić odpowiednie warunki dla pokazu slajdów, prezentacji, itp.;

- nowoczesne sprzęty, wysoki poziom usług audiowizualnych i multimedialnych;

- zapewniona pomoc techniczna;

- komfortowe wyposażenie, tj. krzesła, fotele ze stolikami na kawę czy herbatę;

- darmowe Wi-Fi;

- miejsce przeznaczone dla palących.

Dodatkowym atutem naszej sali konferencyjnej będzie catering. Menu powinniśmy dopasować do tematu konferencji, tak aby sprostać gustom i smakom uczestników konferencji. Należy pamiętać, aby dania podać o odpowiedniej porze. Posiłek jest to czas na integrację, dlatego musimy zapewnić gościom jak najlepszą i wykwalifikowaną obsługę.