Jak podwyższyć standard naszego hotelu?

Twój hotel nie przynosi spodziewanych zysków? Przedstawiamy kilka czynników, które podniosą standard Twojego obiektu hotelowego!

 

HVAC – co to jest?

Wiele hoteli do pewnego czasu korzystało z indywidualnych systemów wentylacyjnych, grzewczych, wody, itp. Okazało się, że takie rozwiązanie jest kosztowne, nieopłacalne i stratne, jeśli chodzi o ilość zużywanej energii. Obecnie coraz częściej korzysta się z nowoczesnych technologii (przeczytaj więcej na: http://prestigevent.com.pl/pl/rekuperacja.html).

Innowacyjne rozwiązania HVAC (z ang. Heating, Ventilation, Air Conditioning, czyli ogrzewanie, wentylacja, klimatyzacja) coraz częściej wykorzystywane są w projektowaniu obiektów hotelowych. Dzięki ich zastosowaniu można za pomocą jednego systemu ocieplić cały budynek. Warto rozejrzeć się na ryku i znaleźć firmę, która zapewni nam wszystkie usługi związane z HVAC: począwszy od projektowania, poprzez instalację oraz późniejszy serwis i konserwację urządzeń.

Hotel to wyjątkowe miejsce – o każde pomieszczenie musimy się zatroszczyć w indywidualny sposób. Inne wymagania należy spełnić w projektowaniu łazienek, a inne w aranżacji recepcji. Dotyczy to także systemów: ogrzewania, klimatyzacji i wentylacji. Warto pomyśleć o:

- zapewnieniu maksymalnego komfortu gościom hotelowym, którzy według własnych potrzeb i upodobań, mogą ustawiać temperaturę w swoim pokoju; brak przeciągów, 

- zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań, takich jak: dedykowane rozwiązania chłodnicze, kompleksowe oprogramowanie zarządzające klimatyzacją, ogrzewaniem, wytwarzanie ciepłej i zimnej wody;

- otrzymywaniu ciepłej wody z odnawialnego źródła;

- bieżąca optymalizacja efektywności inteligentnych rozwiązań HVAC; 

- instalacji kolektorów słonecznych;

- systemy grzewcze można dopasować do pory roku i sezonu; możliwość pozostawienia otwartych drzwi wejściowych, bez ryzyka straty energii;

- rekuperacji – polega na mechanicznej wentylacji, pozwalającej na bieżącą wymianę powietrza w całym budynku i innowacyjne odzyskiwanie ciepła.

 

wypożyczalnia samochodów

Wypożyczalnia samochodów przy hotelu

Dobrym biznesem jest współpraca z wypożyczalnią samochodów. Goście, którzy przyjechali do naszego miasta, aby zwiedzać je samodzielnie, na pewno skorzystają z takiej oferty (sprawdź zasady wynajmu na: http://carent-24.pl/jak-wynajac). Jest to krok, który pozytywnie wpłynie na renomę hotelu. Turyści potrzebują pomocy w poruszaniu się po mieście i będą mile zaskoczeni, jeśli hotel zaoferuje im transport. Jeśli naszym partnerem biznesowym jest wypożyczalnia samochodów, wtedy w szybki i kompleksowy sposób, zadbamy o komfort i bezpieczeństwo klientów również poza naszym hotelem.

 

Innowacyjne sale konferencyjne

Warto też pomyśleć o profesjonalnej i nowoczesnej sali do konferencji (porównaj z: http://www.conradhotel.pl/pl/konferencje.html). Przygotowanie wydarzeń biznesowych nie należy do łatwych zadań, dlatego miejsce musi być przystosowane do jak najlepszej i kompleksowej obsługi.

Przede wszystkim nasz obiekt musi spełniać wszystkie wymagania i standardy, które pozwolą prowadzić różne eventy. Dużym plusem będzie dobra lokalizacja, która przyciągnie organizatorów konferencji i jej uczestników.

Istotną kwestią jest zapewnienie miejsc parkingowych - dotyczy ona, zarówno samochodów z wypożyczalni samochodów, jak i pojazdów „konferencyjnych”. Powinniśmy też zadbać o to, aby restauracja, z której będą korzystać uczestnicy konferencji, znajdowała się w pobliżu centrum biznesowego.

Potencjalnych klientów przyciągnie estetyczny i prestiżowy wygląd naszej sali konferencyjnej. Powinna być zaprojektowana w nowoczesnym stylu, cechować się przestronnością i funkcjonalnością. Warto przeznaczyć osobne miejsce dla referentów. Nasza sala powinna spełniać następujące warunki:

- posiadać okna i dostęp do naturalnego światła, które można w każdej chwili zaciemnić, aby zapewnić odpowiednie warunki dla pokazu slajdów, prezentacji, itp.;

- nowoczesne sprzęty, wysoki poziom usług audiowizualnych i multimedialnych;

- zapewniona pomoc techniczna;

- komfortowe wyposażenie, tj. krzesła, fotele ze stolikami na kawę czy herbatę;

- darmowe Wi-Fi;

- miejsce przeznaczone dla palących.

Dodatkowym atutem naszej sali konferencyjnej będzie catering. Menu powinniśmy dopasować do tematu konferencji, tak aby sprostać gustom i smakom uczestników konferencji. Należy pamiętać, aby dania podać o odpowiedniej porze. Posiłek jest to czas na integrację, dlatego musimy zapewnić gościom jak najlepszą i wykwalifikowaną obsługę.